Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 18:24:50

У Чернігові пройшов літературний фестиваль "Дотиком душі". ВІДЕО

21.03.2017   10:50

Майже 60 поетів-любителів з різних областей України зібрав у Чернігові своєрідний літературний фестиваль (або «стартап», як визначили організатори жанр цього заходу) під назвою «Дотиком душі». Захід був відкритий для всіх, але організатори навіть змушені були обмежити прийом заявок – стільки виявилося бажаючих.

Свої вірші читають інженери й лікарі, архітектори й юристи, економісти й педагоги. Авторів з Києва, Львова, Харкова, Житомира, Хмельниччини, Рівненщини і, звичайно, різних міст і сіл нашої області зібрав перший всеукраїнський поетичний стартап (так визначили організатори жанр цього заходу) «Дотиком душі». Це такий собі міні-фестиваль, проведений в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Короленка. Ідея стартапу полягає в відкритості для всіх: на одній сцені – досвідчені автори з доробком у кілька збірок і початківці.

Всі в рівних умовах, кожен мав 5-6 хвилин для виступу. Навіть самі організатори не розраховували на такий інтерес з боку літераторів-любителів: заради 5 хвилин читання вони ладні приїхати власним коштом з інших міст, інколи за кількасот кілометрів, як Наталя Бороденко з Рівненської області, поетеса й художниця.

Учасників було 57, а могло бути й у кілька разів більше: прийом заявок довелося припинити, коли стало зрозуміло, що цілого дня може не вистачити.

Учасники пояснюють свій ентузіазм тим, що у важких умовах життя інтерес до поезії й мистецтва взагалі не меншає, а навпаки зростає – це дає сили жити, розповідає ніжинець Володимир Гільчук, інженер за фахом і поет за покликанням.

Поезія для них – частина активної громадської позиції. Недарма серед учасників – матері загиблих героїв війни на Сході, волонтери, винахідники. Чимало з учасників стартапу «Дотиком душі» є науковцями з ученими ступенями, як професор Петро Кухарчук з Житомира.

Як правило, ці поети-аматори захоплюються й іншими мистецтвами: серед них багато музикантів і художників. Бібліотекар Єлена Дорофієвська є водночас тренером у професійній школі танцю.

Частиною стартапу став поетичний марафон, у ході якого автори читали по одному віршу безперервно, і пряма трансляція цих виступів одразу розміщувалася на одному з інтернет-ресурсів. Також із віршів, які прозвучали на заході, буде складений і виданий альманах.

Назва цього заходу – «Дотиком душі» – запозичена з вірша Ліни Костенко: «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі». Адже захід проведений 19 березня – у День народження Ліни Костенко, і напередодні Всесвітнього дня поезії, що відзначається 21 березня.


Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів 11:47

Аліментний борг на Чернігівщині довелося сплачувати із-за кордону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини