Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 червня, 04:28:20

Біля П’ятницької церкви будівельники «викопали» фундаменти дзвіниці ХІХ століття

13.03.2017   08:30

У Чернігові продовжується реконструкція скверу імені Богдана Хмельницького. Згідно затвердженого проекту передбачається і благоустрій території біля пам’ятки архітектури національного значення П’ятницької церкви, ХІІ ст.

Зокрема, планується заміна старої тротуарної плитки біля храму та у напрямку вулиці П’ятницької, спорудження альтанки, вирівнювання земельної ділянки для забезпечення водовідведення.

Минулого тижня під час проведення земляних робіт біля П’ятницької церкви було розкрито фундаменти дзвіниці. Ротонду-дзвіницю було споруджено у ХІХ ст. за проектом відомого архітектора того часу Антона Карташевського (у радянські часи, у 1962 році, її розібрано).

Як відомо, на території скверу Б.Хмельницького відповідно дозволу Мінкультури проводяться охоронні археологічні дослідження. Відтак, археологи розчистили та зафіксували фундаменти дзвіниці. Враховуючи, що роботи здійснюються безпосередньо біля П’ятницької церкви, котра перебуває на балансі Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», його співробітники здійснюють контроль за археологічними та земляними роботами.

Після обстеження виявленого фундаменту археологами, будівельники закриють цегляну кладку і продовжать роботи з благоустрою території біля давньоруського храму.Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 10 нових випадків COVID-19

Виявлено 10 нових випадків COVID-19 16:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 19 червня в області зафіксовано 10 нових випадків COVID-19.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1215 осіб 16:35

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 19 червня в області першою та другою дозою щеплено 51 269 людей.

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки

Військові отримали видання від Інституту національної пам’яті й не тільки 13:33

Оперативне командування «Північ» отримало видання Українського інституту національної пам’яті та іншу книжкову продукцію, яку видано коштом державного бюджету.

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону

Прес-конференція до закриття 95-го театрального сезону 13:20

Минає червень, і творчий колектив Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка готується до гідного завершення свого 95-го, себто ювілейного, театрального сезону.

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям?

Скільки мільйонів заборгованої зарплати з початку року погасили чернігівцям? 13:13

Винагорода за трудову діяльність є обов’язковою й необхідною умовою будь-якого робочого процесу, а систематичне та тривале порушення цієї норми – привід для зустрічі працівника та роботодавця у залі суду.