Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 02:02:30

Шевченкове слово стало своєрідним натхненням для нащадків

07.03.2017   08:13Агенцiя

"Шевченкова Україна" - таку назву має виставка художніх робіт з фондової збірки Національного музею Тараса Шевченка, яка відкрилась 6 березня у Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" (у Колегіумі на Валу).

В експозиції, яка вперше презентується в Чернігові, представлено 30 робіт. Зокрема, картини Сергія Федоровича Шишка, народного художника СРСР та УРСР, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка. Вони присвячені краєвидам Чернігівшини, де бував Кобзар, – «Будинок Лизогубів у Седневі» (1963 р.), «Качанівка» (1963 р.). Садиба Лизогубів зображена і в роботах таких майстрів пензля як А.Д. Бидношия «Липа Шевченка в Седневі», Л.І. Задорожна «Седнів». Художниця Є.Г. Болдирєва присвятила шевченківським краєвидам серію робіт, одна з них – «Седнів. Кам'яниця» (1986 р.). Представлені на виставці картини Т.А. Лящук «Церква у Седневі» (1988 р.), В.М. Добржанського «Седнів, де бував Шевченко» (1961 р.).

Є на виставці роботи про історичні місця, які згадуються у поезіях Кобзаря: О.І. Карпенко «По Шевченківських місцях. Старий Чернігів» (1982 р.), Н.В. Атамась «Церква святого Іллі в Суботові» (2007 р.), А.І. Петрик «Будинок у Кременці, де Тарас Шевченко слухав розповідь про варнака» (1981 р.) та місця, де народився та жив Шевченко – М.С. Бароянц «Село Моринці» (1961 р), Д.П. Бидношия «Ранок в Моринцях» (1960 р), П.П. Печорний «Моринці. Хата діда Тараса Шевченка – Якима» (1998 р.), І.С. Лисенко «Дякова хата в селі Шевченковому» (1924-1927 рр.), А.І. Петрик «Будинок в Почаєві, де жив Т.Г. Шевченко» (1981 р.), Б.О. Спорніков «Хата на Пріорці» (2001 р.). Увага художників прикута і до останнього прихистку Великого Кобзаря – Чернечої гори, де його було поховано: В. Розвадовський «Вид на Дніпро і могилу Шевченка», П.Д. Сльота «Тарасова гора» (1949 р.), М.С. Бароянц «Тарасова гора» (1961 р.) та місця вшанування пам'яті – П.Д. Сльота «Музей Т.Г. Шевченка в Каневі» (1939 р.), М.Н. Гусаченко «Корсунь-Шенченківський» (1968 р.), М.Н. Гусаченко «Пам'ятник Т.Г. Шевченкові у Києві» (1972 р.).

Сучасні українські художники малювали і продовжують малювати ті краєвиди рідної землі, що пов'язані з іменем Тараса Шевченка, – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника і громадського діяча, людини універсальних обдарувань.

Під час урочистого відкриття заходу до відвідувачів звернулись лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Дмитро Іванов, родич Т.Г.Шевченка реставратор заповідника Олександр Ткач, мистецтвознавець Ірина Бугера, директор дитячої школи мистецтв міста Чернігова Марина Рибіна-Ткач.

Дмитро Іванов передав генеральному директору заповідника Юрію Соболю дарунок від українського письменника, який мешкає у Москві, Володимира Середина – український переклад роману М.Шолохова «Тихий Дон».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.