Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 2 грудня, 04:41:46

Шевченкове слово стало своєрідним натхненням для нащадків

07.03.2017   08:13Агенцiя

"Шевченкова Україна" - таку назву має виставка художніх робіт з фондової збірки Національного музею Тараса Шевченка, яка відкрилась 6 березня у Національному архітектурно-історичному заповіднику "Чернігів стародавній" (у Колегіумі на Валу).

В експозиції, яка вперше презентується в Чернігові, представлено 30 робіт. Зокрема, картини Сергія Федоровича Шишка, народного художника СРСР та УРСР, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка. Вони присвячені краєвидам Чернігівшини, де бував Кобзар, – «Будинок Лизогубів у Седневі» (1963 р.), «Качанівка» (1963 р.). Садиба Лизогубів зображена і в роботах таких майстрів пензля як А.Д. Бидношия «Липа Шевченка в Седневі», Л.І. Задорожна «Седнів». Художниця Є.Г. Болдирєва присвятила шевченківським краєвидам серію робіт, одна з них – «Седнів. Кам'яниця» (1986 р.). Представлені на виставці картини Т.А. Лящук «Церква у Седневі» (1988 р.), В.М. Добржанського «Седнів, де бував Шевченко» (1961 р.).

Є на виставці роботи про історичні місця, які згадуються у поезіях Кобзаря: О.І. Карпенко «По Шевченківських місцях. Старий Чернігів» (1982 р.), Н.В. Атамась «Церква святого Іллі в Суботові» (2007 р.), А.І. Петрик «Будинок у Кременці, де Тарас Шевченко слухав розповідь про варнака» (1981 р.) та місця, де народився та жив Шевченко – М.С. Бароянц «Село Моринці» (1961 р), Д.П. Бидношия «Ранок в Моринцях» (1960 р), П.П. Печорний «Моринці. Хата діда Тараса Шевченка – Якима» (1998 р.), І.С. Лисенко «Дякова хата в селі Шевченковому» (1924-1927 рр.), А.І. Петрик «Будинок в Почаєві, де жив Т.Г. Шевченко» (1981 р.), Б.О. Спорніков «Хата на Пріорці» (2001 р.). Увага художників прикута і до останнього прихистку Великого Кобзаря – Чернечої гори, де його було поховано: В. Розвадовський «Вид на Дніпро і могилу Шевченка», П.Д. Сльота «Тарасова гора» (1949 р.), М.С. Бароянц «Тарасова гора» (1961 р.) та місця вшанування пам'яті – П.Д. Сльота «Музей Т.Г. Шевченка в Каневі» (1939 р.), М.Н. Гусаченко «Корсунь-Шенченківський» (1968 р.), М.Н. Гусаченко «Пам'ятник Т.Г. Шевченкові у Києві» (1972 р.).

Сучасні українські художники малювали і продовжують малювати ті краєвиди рідної землі, що пов'язані з іменем Тараса Шевченка, – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, художника і громадського діяча, людини універсальних обдарувань.

Під час урочистого відкриття заходу до відвідувачів звернулись лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Дмитро Іванов, родич Т.Г.Шевченка реставратор заповідника Олександр Ткач, мистецтвознавець Ірина Бугера, директор дитячої школи мистецтв міста Чернігова Марина Рибіна-Ткач.

Дмитро Іванов передав генеральному директору заповідника Юрію Соболю дарунок від українського письменника, який мешкає у Москві, Володимира Середина – український переклад роману М.Шолохова «Тихий Дон».

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині + 15 «Класів безпеки» 14:27

У рамках Всеукраїнського проєкту в Чернігівському районівпродовж тижня відкрито 15“Класів безпеки”.

В’ячеслав Чаус вступився за сумлінних платників податків: Відчепіться від бізнесу! 14:24

Тема створення додаткових бар’єрів для бізнесу Головним управлінням ДПС в Чернігівській області знайшла своє продовження у сьогоднішньому брифінгу в медіацентрі ОВА.

Завдали шкоду довкіллю на 32 мільйони гривень: правоохоронці скерували до суду провадження про забруднення земель 14:22

Слідчі Головного управління Нацполіції в області завершили досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях щодо забруднення земель у Прилуцькому районі небезпечними відходами нафтовидобувної галузі. Матеріали проваджень з обвинувальними актами передано прокурору для направлення до суду.

Ніжинська поліція розслідує обставини травмування чоловіка на залізничних коліях 14:20

Вчора, близько 21:30, до поліції надійшло повідомлення про те, що у Носівці на залізничному вокзалі потяг травмував людину.

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються

Виконавчий комітет встановив тарифи на опалення і гарячу воду для абонентів КП «ТКЕ». Для населення вони не змінюються 14:18

30 листопада виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив встановлення тарифів на теплову енергію, її транспортування та постачання, послуги з постачання теплової енергії, послуги з постачання гарячої води КП «ТКЕ», яке здійснює господарську діяльність на ТЕЦ.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини