Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:54:04

У Держархіві презентували книгу "У роки неволі"

04.02.2017   10:44Агенцiя

3 лютого, у Державному архіві Чернігівської області презентували збірник документів і матеріалів «У роки неволі. Листи, спогади, свідчення громадян Чернігівщини про перебування в неволі в роки Другої світової війни».

250 примірників книги видано наприкінці 2016 року коштом обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки за результатами конкурсу рукописів місцевих авторів.

Збірники отримали бібліотеки області.

— Проведена масштабна робота, щоб книга «У роки неволі» потрапила до широкого кола читачів. Це своєрідний історичний посібник Другої світової війни. Він особливий, адже сам по собі являє збірку документів — листів, спогадів, свідчень громадян Чернігівщини про перебування в неволі у Німеччині. Це книга пережитого, сповнена болю, безнадії та надії водночас. Як її оцінити — це особиста справа кожного читача, — зазначила заступник голови — керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова.

У заході взяли участь рецензенти книги — директор обласного історичного музею імені В. В. Тарновського Сергій Лаєвський та викладач обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського Лідія Несторенко.

Збірник зібрав найцікавіші документи з 15 фондів та науково-довідкової бібліотеки Держархіву області. 248 документів об’єднано у шість розділів збірника. Це майже 30 фотопортретів, групових фото, близько 50 сканованих першоджерел.

Презентовані документи характеризують агітаційну кампанію загарбників з метою використання українських трудових ресурсів в економічних інтересах Третього Рейху. Вони є прямим доказом насильницького характеру вивезення до Німеччини майбутніх остарбайтерів, а також розкривають правду про їх життя в неволі, характеризують ставлення радянської системи до репатріантів. Зокрема, у книзі подано листування колишніх в’язнів концтаборів.

Директор Держархіву області Раїса Воробей висловила сподівання, що презентована збірка стане ще одним документальним інформаційним джерелом для всіх, кому небайдужа історія рідного краю.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.