До Дня пам’яті Героїв Крут
Невід’ємною сторінкою в історії соборності нашої держави стали трагічні події на невеликій віддаленій чернігівській станції Крути.
Саме там, 29 січня 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.
26 січня в виставкові залі Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І.Маслова, відбулась краєзнавча година «Нема любові понад ту, що окропила кров’ю Крути», присвячена Дню пам’яті української молоді: студентів, гімназистів, військових курсантів, що поклали своє молоде життя на вівтар боротьби за незалежну, вільну Україну.
Під час заходу завідуюча філії ім. О.В.Кошового Іващенко Тетяна Олексіївна ознайомила студентів І курсу сестринської і лікувальної справи Прилуцького медичного училища з перебігом подій під станцією Крути.
Присутні переглянули документальні кадри бою на станції Крути. Науковий співробітник музею Кудряшов Юрій Вікторович ознайомив присутніх з речами, якими користувались вояки в період Української революції 1917 – 1921 років.
Життя продовжується і знов уже в ХХІ столітті нашій молоді прийшлось відстоювати інтереси і територіальну цілісність України. Цікавою була розповідь про своїх молодих побратимів під час бойових операцій на Сході України у 2014 -2016 роках рядового 41Чернігівського батальйону територіальної оборони Цибенка Сергія Миколайовича.
Патріотом своєї Батьківщині можна бути кожний, про ту допомогу, яку надають студенти-волонтери медучилища воїнам під час АТО сьогодні, розповів присутнім студент ІІ курсу відділення «Лікувальна справа» - Ющенко Олександр.
Хвилиною мовчання вшанували гості і студенти пам’ять Героїв Крут і учасників АТО, які віддали своє життя заради вільної і незалежної України.
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.