Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 17:30:18

Святі отці відновлюють монастир на Чернігівщині

26.10.2011   12:01Агенцiя

Загін добровольців у рясах. П'ятеро монахів відновлюють монастир на Чернігівщині. Свято-Миколаївська обитель зараз напіврозвалена. Колись вона мала 5 храмів і понад сотню будівель.

Отець Гурій показує свої володіння. Три роки тому він і ще кілька монахів приїхали відбудовувати загублену серед поліських лісів святиню.

О.Маркел, ієромонах Свято-Миколаївського Пустельно-Рихлівського чоловічого монастиря:

- Така безподобна природа, що всі , хто побував, сюди хочуть їхати. Відпочиваю тут і серцем і душею.

Монах відмовився від хлібного приходу в місті. Тепер разом з іншими він мурує стіни, вирощує гусей і молиться Богу.

Три століття тому в монастирі працювали іконописна майстерня та школа, розказує отець Гурій. Діти вивчали шість іноземних мов. Навіть стоматологічний кабінет був. Усе змінилося з приходом більшовиків, у 1922-му. У церковних стінах відкрили дитячий будинок. Отців, які не хотіли лишати святу обитель, катували та розстрілювали. З монастирської цегли прокладали дороги і будували хати. Поки не трапилася одна історія.

Архімандрит Гурій, намісник Свято-Миколаївського Пустельно-Рихлівського чоловічого монастиря:

- Чоловік із Понорниці брав тут цеглу, строїв собі хату, брат прийшов, робить йому зауваження: хай би ти не брав, це все-таки церковне, той каже, що ти мене прийшов вчить. І тут стіна завалюється і того хазяїна задавило.

Майже століття тут була розруха. 7 років тому Єпископ благословив друге народження монастиря.

Колись цей церковний дзвін збирав до 10 тисяч вірян. Зараз їх лише п'ятеро. Самих ентузіастів у рясах. Але отець Гурій вірить, що через кілька років обитель розквітне з новою силою.

Телеканал "Інтер"

Останні новини Чернігівщини

Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54

Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.

Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33

Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.

За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11

За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.

Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43

Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.

Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21

Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини