Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 травня, 00:54:25

У бібліотеці Короленка відбулася година пам’яті "Забуттю не підлягає"

24.01.2017   12:24Агенцiя

Щороку 27 січня весь світ відзначає Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. Саме в цей день були визволені в'язні найбільшого нацистського табору смерті – Освенцім. У концтаборі булo знищено понад 1 млн. осіб єврейської національності.

До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту 23 січня у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулася година пам'яті "Забуттю не підлягає".

На захід були запрошені курсанти Академії державної пенетенціарної служби. Метою заходу було сприяти поглибленню знань з проблемних тем вітчизняної історії, виховувати почуття гуманності та сприяти формуванню толерантності у міжнаціональних відносинах. Символом Голокосту та нацистських злочинів на українській землі є трагедія Бабиного Яру. 29 и 30 вересня 1941 року в Києві було знищено 33 771 осіб єврейської національності. Тоді ж розстріляли і близько трьох тисяч військовополонених, 800 пацієнтів психоневрологічної лікарні. Розстріляли тих, хто намагався переховуватись, кого знайшли, кого виказали. Заохоченням за виказаного єврея становило 1 кг жирів та 1 кг борошна. Бабин Яр, як місце масових страт, проіснував два роки. Він перетворився на величезну братську могилу. Там загинуло понад 100 тисяч осіб.
 
У заході взяли участь: Бутко Сергій Володимирович, представник Українського інституту Національної пам'яті у Чернігівській області, Бельман Семен Григорович, голова правління Чернігівського обласного об'єднання Єврейських громад.

Бельман Семен Григорович розповів курсантам Академії державної пенетенціарної служби про Голокост, який відбувався на Чернігівщині у період Другої Світової війни. Є приблизні підрахунки, що німці знищили в Чернігові близько 50 тис. чоловік серед них 7 тис. забрали у Німеччину. У період окупації на Чернігівщині всього було вбито 7,5 тисяч євреїв. Всього на території області знищено 127 тис. чоловік, включаючи військополонених у таборах Чернігова, Прилук, Новгород-Сіверська, Ніжина, Щорса, Городні, Козельця, Плиски. Насильно вивезено для роботи у Німеччину 41,5 тисяч чоловік.
 
Протягом заходу Бутко Сергій Володимирович, детально розповів, як науковець, значення слова Голокост, передумови Голокосту, періодизацію, причини, методи впровадження, властиві риси, хід подій.
 
Бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Утиро Н.О. провела огляд книжково-ілюстративної виставки "Голокост: історична правда". На виставці представлені книги та періодична література, яка дає можливість дізнатись про жахливі події у період Другої Світової війни. Сподіваємось, що інформація стане у пригоді всім, кому не байдужа правда історії, доля єврейських громад України, проблеми толерантності та національної взаємоповаги в сучасному світі.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються

У Чернігові громадський транспорт з 1 червня поновлює роботу в повному обсязі, тимчасові перепустки скасовуються 17:49

У Чернігові скасовуються тимчасові посвідчення на проїзд у громадському транспорті. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міської ради.

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини

Автоматизований ваговий контроль - запорука збереження автошляхів Чернігівщини 15:52

27 травня голова ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч з Головою Державної служби України з безпеки на транспорті Олександром Погорілим та його заступником Микитою Лагуніним.

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців

Рятувальники ДСНС підбили підсумки роботи за 5 місяців 15:03

28 травня у Чернігові в режимі відеоконференції відбулась службова нарада під головуванням начальника обласного Управління ДСНС полковника служби цивільного захисту Романа Гордового, під час якої підбиті підсумки роботи оперативно-рятувального гарнізону за 5 місяців поточного року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини