Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:13:33

Лялькове рандеву у Чернігові

26.10.2011   08:10Агенцiя

Чернігівський обласний театр ляльок ім. О. Довженка відзначив своє 35-річчя, запросивши глядачів, друзів, колег на VІ фестиваль «Чернігівські лялькові рандеву».

Розпочали програму пристрасні “Цигани” за поемою О. Пушкіна – спільний російсько-український проект Київського театру “Равлик” і Курського державного театру ляльок. Сябри з Гомеля (Білорусь) потішили найменшеньких глядачів виставою “Де живе Некукаріка?”.

Яскраве ляльково-пісенне дійство “По щучому велінню” за п’єсою М. Кропивницького презентували актори Львівського театру ляльок, а житомиряни – приправлену іронією та гумором лірико-комедійну оду “Райські острови, або Козацькі забави”. Господарі форуму завершили програму виставою “Хитромудрий Їжак” за збіркою казок Івана Франка.

Чернігівські “Рандеву” – фестиваль не конкурсний, головна мета організаторів – ознайомити глядача з багатством форм і різнобарв’ям жанрів мистецтва театру ляльок і таким способом підвищувати його статус у суспільстві. Форум також сприяє популяризації древнього Чернігова як міста з багатими культурними традиціями, адже саме в Чернігові 90 років тому з маленького театру маріонеток під керівництвом Віктора Швембергера почалася історія професійного театру ляльок України.

До речі, чернігівські лялькарі долучилися до Всеукраїнської акції “День Лесі Українки в театрі”. Творча експериментальна майстерня театру (режисер і керівник Рената Гофурова) презентували виставу “Не зневажай душі своєї цвіту” (за драмою “Лісова пісня” Лесі Українки). Нині для маленьких глядачів театр готує прем’єру вистави “Кицьчин дім”, постановку якої здійснює молодий київський режисер Юрій Чайка.

газета "День"

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.