У реставрованій Катерининській церкві встановлений новий бароковий іконостас
Дивовижний триярусний бароковий красень-іконостас вражає. З пишним різьбленням, повитий виноградними лозами й гронами, з колонами. Його творці за основу взяли бароковий іконостас собору Різдва Богородиці з містечка Козелець, виготовлений у ХVІІІ столітті.
Цей витвір мистецтва у Катерининському храмі м. Чернігова робили рівненські майстри. А проектував іконостас і керував його встановленням досвідчений майстер та талановитий художник Віталій Бугринець. Його неперевершені роботи прикрашають храми, церкви та монастирі в Луцьку, Кривому Розі, Києві, Городку Рівненської області, Чернігові та Чернігівській області, Вишневому (поблизу Києва), Хмельницькому, Дермані, Санкт-Петербурзі, молдавських Тирасполі і Бандерах. П’ять іконостасів прикрашають Києво-Печерську лавру.
На чернігівському новоствореному іконостасі буде розміщено сорок барочних ікон, зокрема, Покрови Пресвятої Богородиці, святої великомучениці Катерини, святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського), останнього кошового отамана Запорізької Січі.
30 листопада православна козацька громада кафедрального храму Української православної церкви Київського патріархату подякувала майстрам і нагородила Анатолія Бугринця ювілейною медаллю з нагоди 300-річчя Катерининської церкви.
Іконостас споруджений завдяки підтримці народного депутата Сергія Березенка та ктиторства відомого мецената і громадського діяча Андрія Мацоли.
7 грудня відбудеться освячення іконостасу Катерининського храму. Чин освячення здійснюватиме Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.
Цього року проведені і протиаварійні ремонтно-реставраційні роботи Катерининської церкви. Замовник: Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній». Виконавець: ТОВ «Чернігівська реставраційна майстерня».
Зокрема, проведені штукатурні роботи та реставрація фасадів споруди, ремонт відмостки навколо храму, горизонтальну гідроізоляцію фундаментів з використанням найсучасніших матеріалів та технологій, рекомендованих Науково-дослідним інститутом «Укрпроектреставрація» для використання на пам’ятках архітектури національного значення.
Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.