Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:36:15

Театру тіней "Fireflies" — 6 років. ВІДЕО

28.11.2016   08:09Агенцiя

Шість років тому талановиті студенти Чернігівського національного технологічного університету зібрались разом, аби підготувати звичайний студентський виступ у незвичному форматі театру тіней. А в результаті «Fireflies» стали одними з найкращих у світі. Як люди стають тінями?

Ця постановка, яку чернігівський театр тіней «Fireflies» створив разом з відомим українським хореографом Костянтином Томільченком, стала найкращою короткометражною роботою кінофестивалів у Бразилії та Китаї.

А починалось все із білого простирадла і ліхтарика 6 років тому, коли студенти Чернігівського національного технологічного університету заснували перший в Україні театр тіней.

Владислав Поліщук, співзасновник, режисер-постановник театру тіней «Fireflies»: «У нас не було професійного обладнання, і знаєте, це було дуже амбіційно, що через 3 місяці після створення поїхали на «Україна має талант». Там подивились на те, що ми привезли, і сказали: «У нас камера просто не зможе схватити ваші тіні». Нам привезли новий екран, проектор на 20 тисяч люменів, і для нас це був просто взрив якийсь».

Саме з того моменту «тіні» захотіли стати професійним театром. Зараз у «Fireflies» 11 валіз обладнання і реквізиту — порахували авіакомпанії, самим за шаленим гастрольним графіком ніколи було. За 6 років існування вони побули на 6 національних талант-шоу в інших країнах і об’їздили півсвіту. Перед кожними гастролями постановники театру «підганяють» тіньове шоу під традиції країни, в якій виступатимуть.

Владислав Поліщук «Коли ми готуємо номери на арабські країни — не тримаємось за ручки, не робимо якісь рухи або хореографію, яку неподобство робити для цієї країни. Щоб не образити, а здивувати глядачів».

Ірина Радченко, акторка театру тіней «Fireflies»: «Гастролів у Китаї — за 2 роки 3-є, по місяцю-півтора. В останньому Китаї я зламала ногу і більше половини шоу працювала зі зламаною ногою, слава Богу, це було останнє шоу гастролей».

Гімнастичні і хореографічні елементи, точна орієнтація в часі і просторі, відмінна фізична підготовка перетворюють людей на тіней. Вони виступають майже у повній темряві, перед тим протягом сотень годин відточуючи синхронність кожного руху.

Свій 6-й день народження «Fireflies» відзначають із шоу-програмою «Тіні Голівуду», перетворивши на тіней героїв оскароносних фільмів «Гаррі Поттер», «Матриця» і «Титанік», і вже готують нове шоу з оркестром. Півроку тому створили ще й дитячий театр тіней «Verba kids».

Зараз «Fireflies» — один із найвідоміших у світі театрів тіней. Окрім розважальних постановок, є у нього і номери на болючі соціальні теми — революція і війна в Україні, хвиля сірійських біженців у Європі  —  з останнім «тіні» виступили у Монако перед лідерами світової політичної спільноти.

Та де б не виступали «Fireflies», вони завжди представляються: Україна, Чернігів.   


Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.