Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 квітня, 23:26:00

Сенсаційна знахідка археологів: "корупційний" артефакт часів Київської Русі відкопали біля Чернігова

26.11.2016   11:10Агенцiя

Фахівці кажуть, що йдеться про найдавніший з відомих документів з епохи давньоукраїнської держави.

Лист часів Київського князівства ХІ сторіччя відкопали під Черніговом. Його написано на свинцевій пластині.

Знахідку, яку вже називають найдавнішим українським документом, виставлять у столичному музеї Шереметьєвих.

Раніше під час розкопок знаходили лише берестяні грамоти, але вони на 100 років молодші.

Свинцевий лист написаний грецькою мовою, і науковці його вже частково розшифрували. Виявляється, це записка візантійського купця, який жив у Києві. Він просить друга, знайомого з тодішніми посадовцями, посприяти у веденні бізнесу.

В наші часи такий документ міг би призвести до звинувачень торгівця у корупційній діяльності. "Щоб він звернувся до певної людини – не видно, до кого, до князя чи до княжого посадника, і що він розраховував, що ця людина йому допоможе у його бізнес-справах", - розповів кандидат історичних наук Олександр Алфьоров.


http://tsn.ua/ukrayina/sensaciyna-znahidka-arheologiv-korupciyniy-artefakt-chasiv-kiyivskoyi-rusi-vidkopali-bilya-chernigova-813874.html

Останні новини Чернігівщини

Захисник із Чернігова, який відкрив бізнес завдяки ветеранським грантам, планує його масштабувати 14:30

На запрошення ветерана, а нині підприємця Євгена Смаги, начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус ознайомився з роботою його бізнесу. У Чернігові чоловік відкрив автомийку «Водолій». Бізнес працює більш ніж пів року.

В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43

Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.

Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12

2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.

Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10

Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:18

Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини