Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 березня, 20:22:31

Завершився ХІІ Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості ім. М. Заньковецької

15.11.2016   07:05

Ніжин і… жінки. На Батьківщині видатної артистки Марії Заньковецької відбувся театральний форум.

Нагадаємо, дванадцять років тому у Ніжинському драмтеатрі ім. М.Коцюбинського, за ініціативи директора Юрія Муквича започаткували Театральний фестиваль жіночої творчості ім. М. Заньковецької.

Цьогоріч форум значно розширив свої рамки, до українських колективів додались театри зарубіжні.

Всі 11 днів, поки триває фестиваль, місцевий театр є найпопулярнішим закладом. Ніжинський форум зосереджується на жіночій акторській творчості, тому у кожній виставі була присутня яскрава роль прекрасної статі. Господарі фестивалю, Ніжинський академдраматичний театр, (поза конкурсом) показали свою нещодавню прем'єру «Останній гречкосій» О. Огородника.

Сучасна історія українського села, де земля стає товаром, а життя людини нічого не варте, пролунала дуже актуально. Ще один твір цього автора було представлено у фестивальній афіші. Львівський Національний театр ім. М. Заньковецької привіз виставу «Криза», де глядачі, як у дзеркалі, побачили власні проблеми й переживання, складність родинних стосунків. Двічі у програмі форуму згадувалось ім'я корифея українського театру М. Старицького.

Цікаво, що інтерпретувати твір української класики п'єсу «За двома зайцями» взялися білоруси та латвійці. І в Українському народному театрі (Рига), і у Мозирському драмтеатрі ім. І. Мележа історія вишуканого пройдисвіта Голохвастова трактувалася за сюжетом. А білоруси наголосили на драматичній темі образи нещасливої нареченої Проні, українці ж з Латвії, які в далекому краї зберігають рідну культуру і мову, зосередились на задушевній мелодиці української пісні, на автентиці національного вбрання, красу якого яскраво продемонстрували. Не вперше фестивальна сцена надавалася й майбутнім акторам.

Навчальний театр Національного університету театру, кіно й телебачення ім. І. Карпенка-Карого показав виставу «Татуйована троянда» Т. Вільямса з італійськими пристрастями й несподіванками кохання. Вірність традиціям національного театру продемонстрував у виставі «Наймичка» І. Карпенка-Карого Кіровоградський муздрамтеатр ім. М. Кропивницького — колиска Театру корифеїв.

Наша столиця була представлена Молодим театром, що цікаво прочитав несподівано-провокативну п'єсу «Однорукий» М. Макдонаха, та колективом «Квартет DEKRU» з пластично-візуальним шоу «Світлі душі» у стилі мистецтва класичної пантоміми. Талановито вигадану, феєричну «Комедію помилок» В. Шекспіра показав Чернігівський драмтеатр ім. Т. Шевченка.

Кишинівський театр «Гугуце» відому казку «Голий король» Г.-К. Андерсена спробував осучаснити, й навіть з назви «Шито…білими нитками» зрозумілі натяки на виклики сьогодення. У виставі «Оркестр» Ж. Ануя Харківського драматичного театру ім. Т. Шевченка — шість жіночих образів. Цю постановку наче створено для фестивалю жіночої творчості.

У калейдоскопі різнопланових, колоритних характерів музиканток оркестру філігранністю виконання вирізнялась Оксана Стеценко в ролі Мадам Ортанс. Вона й отримала головний приз ХІІ Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості — «Обласну премію ім. Марії Заньковецької».


Алла Підлужна, театрознавець


Журі фестивалю вирішило за високу індивідуальну майстерність визнати лауреатами фестивалю і нагородити дипломом актрис-учасниць фестивалю за номінаціями:

Номінація «ЗА ВІРНІСТЬ ПСИХОЛОГІЧНІЙ ТРАДИЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО КЛАСИЧНОГО ТЕАТРУ» — нагороджується Надія Мартовська за виконання ролі Мелашки у виставі «Наймичка», за твором І.Карпенка-Карого. Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М.Кропивницького (м.Кропивницький, Україна).

Номінація «ЗА ЯСКРАВИЙ КОЛОРИТ ОБРАЗУ» — нагороджується Оксана Січко за виконання ролі Секлити Лимарихи у виставі «За двома зайцями», за твором М.Старицького. Ризький український народний театр (м.Рига, Латвія).

Номінація «ЗА СЦЕНІЧНУ ЗЛАГОДЖЕНІСТЬ ЖІНОЧОГО АКТОРСЬКОГО АНСАМБЛЮ» — нагороджується акторський жіночий склад вистави «Татуйована троянда», за твором Т.Вільямса. Навчальний театр Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І.Карпенка-Карого (м.Київ, Україна).

Номінація «ЗА ВИСОКУ ПРОФЕСІЙНУ МАЙСТЕРНІСТЬ» — нагороджується Дар’я Баріхашвілі за виконання ролі Мерілін у виставі «Однорукий», за твором М.МакДонаха. Київський академічний Молодий театр (м.Київ, Україна).

Номінація «ЗА ОРИГІНАЛЬНІСТЬ СЦЕНІЧНОГО ПРОЧИТАННЯ ТВОРУ» — нагороджується Габріела Лунгу за виконання ролі Нитки у виставі «Шито … білими нитками», за твором Г.К.Андерсена в інсценізації Раду Гілаша. Муніципальний ляльковий театр «Гугуце» (м.Кишинів, Молдова) 6.

Номінація «ЗА ДОСТОВІРНІСТЬ ВТІЛЕННЯ КОМЕДІЙНОГО ОБРАЗУ» — нагороджується Ірина Степова за виконання ролі Проні у виставі «За двома зайцями», за твором М.Старицького. Мозирський драматичний театр ім. І.Мележа (м.Мозир, Білорусь).

Номінація «КРАЩА ЕПІЗОДИЧНА РОЛЬ» — нагороджується Оксана Самолюк за виконання ролі Віри у виставі «Криза», за твором О.Огородника. Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької (м.Львів, Україна).

Номінація «ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ» — нагороджується Інна Турік за виконання ролі Дівчини у виставі «Світлі душі», за твором та у постановці Л.Черепахіної. Quartet DEKRU (м.Київ, Україна).

Номінація «КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ» — нагороджується Ірина Лозовська за виконання ролі Люціани у виставі «Комедія помилок», за твором В.Шекспіра. Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Шевченка (м.Чернігів, Україна).

Номінація «КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ НА ФЕСТИВАЛІ» «Обласна премія імені Марії Заньковецької» — нагороджується заслужена артистка України Оксана Стеценко за виконання ролі Мадам Ортанс у виставі «Оркестр», за твором Ж.Ануя. Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Шевченка (м. Харків, Україна). Рішення прийнято одноголосно.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська поліція розшукала зниклий пам’ятний знак та допомогла повернути його на місце: триває розслідування всіх обставин інциденту 13:48

Близько 8-ї ранку 22 березня до поліції надійшло повідомлення про зникнення на проспекті Миру в Чернігові кам’яного пам’ятного знаку, який має історично-культурну цінність.

 Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа

Загорнули труп в килим та вивезли в іншу область: поліція Чернігівщини розкрила вбивство мешканця Конотопа 13:44

Оперативники карного розшуку Головного управління Нацполіції в Чернігівській області спільно з колегами Ніжинського райвідділу поліції встановили особи всіх причетних до вбивства 45-річного чоловіка, тіло якого було знайдено на межі Чернігівської та Сумської областей.

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці

УВКБ ООН та Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні актуалізують потреби області для продовження співпраці 13:40

УВКБ ООН активно працює в області, зосередивши увагу на відновленні. Зокрема, за підтримки БФ «Рокада» (один із партнерів УВКБ ООН), замінили вікна та відремонтували дахи у деяких будинках мікрорайону Бобровиця.

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік

Чернігівська область: під час пожежі будинку загинув літній чоловік 13:33

22 березня о 18:10 до Служби порятунку "101" у Ніжинському районі надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Козацьке Бобровицької територіальної громади.

 Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла

Чаус на зустрічі з представниками агентств ООН та неурядових організацій: Наразі найнагальніше – це відбудова житла 13:28

Із 200 організацій-донорів області, близько 40 – це установи та організації ООН, більш ніж 160 – міжнародні та національні фонди, програми, громадські та благодійні організації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини