Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 червня, 06:47:57

Студенти Чернігівського інституту МАУП відвідали мовно-літературний захід

08.11.2016   12:56Агенцiя

7 листопада напередодні свята дня української писемності та мови, студенти та викладачі інституту відвідали мовно-літературний захід, що проходив в бібліотеці ім. М.Коцюбинського.

Мета заходу – заохотити молодь до вивчення рідної мови та читання української літератури, відродити почуття національної гідності, віри у творчі сили народу, сформувати внутрішню потребу постійного удосконалення мовної культури.

Організатор заходу - Зіневич Людмила Василівна - розповіла присутнім про видатного сина нашої країни Юрія Володимировича Шевельова - славіста-мовознавця, історика української літератури, літературно-театрального критика, активного учасника діаспорного наукового та культурного життя. У своїх працях він дослідив ідею окремішності кожної мови, наголосив, що українська мова є самобутньою, неповторною, самостійною, окремою мовою.

Бібліотекарі презентували присутнім книжково-ілюстративну виставку, присвячену українським письменникам. Усі мали змогу насолодитися декламуванням українських віршів про нашу рідну мову. Також прозвучала гарна українська пісня.

Незнання історії України, народних традицій та обрядів, погане або ніяке володіння українською мовою – ось те підґрунтя, на якому проростають паростки національного нігілізму. Дуже прикро, коли доводиться бачити зневажливе ставлення до рідної української мови.

Серед людей панує примітивний російськомовний жаргон, а це є одним із свідчень духовної кризи суспільства. Проте, душа щемить і боляче від того, що зневажають українську мову ті, хто говорять «суржиком», кому байдуже до статусу української мови, хто ладен забути своє рідне слово у бездумній гонитві за західним зразком: «Хай хоч гірше – аби інше».

Наприкінці мовно-літературного заходу організатор наголосила, що мова зберігає історію країни і є свідком усіх реальних подій. Тому знання мови і вміння нею користуватися – це шлях до всебічного розвитку людини.

 

Останні новини Чернігівщини

Оформила доставку товару, а натомість втратила 80 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян бути обачними під час торгових операцій в Інтернеті 10:37

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів.

Понад 68 тисяч ВПО зареєстровано в регіоні: найбільше переселенців – в Чернігівському районі 10:35

Щоб всебічно забезпечити їх права та інтереси, соціальний захист, працевлаштування, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги в області майже рік діє Рада з питань внутрішньо переміщених осіб при ОДА.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:32

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

18 червня: цей день в Україні і світі

18 червня: цей день в Україні і світі 10:30

ДЕНЬ 846 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 846 RUSSIAN AGRESSION

 Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії

Жінки Чернігівщини освоюють чоловічі професії 12:04

Таку тенденцію останнім часом спостерігають у службі зайнятості. На Чернігівщині наразі налічується близько 5 тисяч офіційних безробітних. Серед них 77,5 % жінок. На початок червня у базі даних служби зайнятості налічувалось 799 вакансій, на кожну з яких було 6 претендентів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини