Наталія Дзюбенко-Мейс відвідала Чернігів. ВІДЕО
Про книги, які стали відкриттям і прозрінням для науковців і які можуть зіграти таку ж роль для всього освіченого суспільства, йшлося під час візиту до Чернігова письменниці й журналіста Наталії Дзюбенко-Мейс.
Вона зустрілася зі студентами й слухачами безкоштовних курсів української мови та презентувала науково-публіцистичні й художні видання.
Не було б і цієї війни, якби наш народ не зазнав трагедій за кілька попередніх поколінь – репресій і голодоморів. Така думка, зокрема, висловлена в віршах з нової збірки Наталії Дзюбенко-Мейс, яку автор презентувала в Чернігові.
Вона відома і як журналіст, і як автор поетичних збірок та історичного роману «Андрій Первозванний». Примірники роману, а також книги віршів «Та, що біжить по стерні» вона привезла до Чернігова, і учасники зустрічі мали змогу їх придбати. Також презентовані вірші, які увійдуть до нової майбутньої збірки.
А крім того, Наталія Дзюбенко невтомно продовжує оприлюднення спадщини свого чоловіка – видатного історика й публіциста Джеймса Мейса. Американець за походженням, він жив в Україні з початку 90-х років до 2004-го, коли пішов з життя. Джеймс Мейс першим зібрав документальні свідчення, які неспростовно доводять, що голодомори в Україні були штучно організовані радянською владою. Але, збираючи ці документи, дослідник вступив у конфлікт і з впливовими колами в США, адже довів також те, що голод і репресії в Україні замовчувалися й західним суспільством. Тож Мейс оселився у нас і зробив для України неоціненно багато. Частина його наукових і публіцистичних робіт оприлюднені, а от деякі досі маловідомі статті зібрані в цій збірці – «Україна і матеріалізація привидів».
Досі не видана українською мовою головна наукова праця Джеймса Мейса «Дилеми національного відродження. Національний комунізм у Радянській Україні 1918-33 років». Ця книга, базуючись на дослідженнях документів, значною мірою і відкриває події в Україні на початку існування СРСР, і робить зрозумілішим те, що відбувається у нас тепер. Тому книга дуже потрібна сучасному масовому читачеві. І от тепер нарешті ведуться переговори про її друк в українському перекладі.
І власні переконання, і тривалий життєвий та творчий союз із Джеймсом Мейсом привчили Наталію Дзюбенко щиро висловлюватися про соціальні проблеми.
Зустріч із Наталією Дзюбенко-Мейс влаштували організатори чернігівських безкоштовних курсів української мови.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.