Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 вересня, 15:17:17

Виставка гобеленів Ганни Вершиніної відкриється в столичній галереї “Кайрос”

25.10.2011   14:36Агенцiя

Конопляні та шовкові нитки, стебла трав, ворсинки із пальмової кори – ці матеріали для створення гобеленів поєднує з традиційною вовняною пряжею молода чернігівська майстриня Ганна Вершиніна. В одному виробі вона може використовувати щільне та ажурне плетіння, тонкі нитки перемежовує з товстими. Це створює гру світла та тіні, надає виробу фактурності, а малюнку – глибини й об‘єму. Твори художниці схожі на живописні полотна, написані не фарбами, а нитками.

Роботи Ганни Вершиніної нині можна побачити в Молодіжному театрі, а 18 листопада її виставка відкриється в столичній галереї “Арт-холл Кайрос”, засновниця якої – відомий лікар, громадський діяч і меценат Ольга Богомолець. Адреса галереї: м. Київ, вул. Інститутська, 22/7. Початок – о 17.30. Запрошуємо всіх зацікавлених представників ЗМІ!

Створенням гобеленів Ганна захопилася під час навчання в художній школі. Згодом закінчила Київський державний інститут декоративно-ужиткового мистецтва та дизайну ім.М.Бойчука за спеціальністю „художній текстиль”. Майстриня володіє різноманітними техніками ткацтва. Важливе значення у своїй творчості вона надає кольору, відшукує безліч відтінків ниток, аби підкреслити живописні можливості текстилю. Гобелен несе затишок, до нього хочеться доторкнутися, відчути тепло та настрій.

Як знаходяться сюжети, Ганна розповідає дуже поетично: “Одного осіннього вечора ліхтар на вулиці несподівано освітив дерево рожевим світлом, ніби настала весна і дерево розквітло рожевими квітами… Будинки. У кожного своє вікно, за яким складається візерунок людського життя. Яскравий, сірий, фактурний, гладкий, простий, складний орнамент. І від нас залежить, який малюнок буде на нашому килимі життя. Поля. Жовтогарячі, зелені, охристі, засіяні пшеницею, різнотрав‘ям. Безліч фактур і кольорів… Прості речі навкруги нас – досконалі, гарні, різноманітні. Краса – в її простоті”.

Ганну приваблюють природні мотиви: рослини, дерева, птахи, гори, ліси, зміна сезонів. Все знайшло відображення в її роботах: „Місячна соната” (2007 р.), „Ніч” (2008 р.), „Над лісом” (2008 р.). Водночас майстриня закликає людей берегти світ, який нас оточує, адже ми самі – його невід’ємна частина („Перший сніг” (2004 р.), „Гори” (2007 р.), „Моя квітка” (2010 р.), Квіти України” (2010 р.)). У своїх роботах вона зізнається в любові до рідного міста („Старе місто” (2009 р.), „Мій дім” (2009р.)), дівчину ваблять і романтичні сюжети (диптих „Чекаю на тебе” (2007 р.)). У творчості художниці є також роботи філософського змісту: “Пробудження”, “Розквіт”, “Зрілість”, “Зустріч”, “Вибір” (всі – 2011р.). Деякі з них представлені в інтернет-галереї “Лавка ремесел” за адресою www.remesla.cn.ua

Ганна – учасник всеукраїнських виставок (Київ, Чернігів, Одеса, Луцьк, Харків, Дніпропетровськ, Луганськ), міжнародної виставки міні-текстилю (Херсон), міжнародної виставки „Embracing our differences 2009” (Флорида, США), обласних виставках Чернігівського осередку НСХУ (2010, 2011), обласних Молодіжних виставках “Молодіжний формат” (2011), “Молода Україна” (2011).

Участь у ІІІ Всеукраїнському трієнале з художнього текстилю (2010, м.Київ) принесла Ганні диплом “За вдалий експеримент”. Персональні виставки художниці пройшли в офісі Програми ім.Фулбрайта (Київ, 2009), Чернігівському обласному художньому музеї (м. Чернігів, 2010), галереї “Мистецька збірка” (м.Київ, 2011). У творчому доробку майстрині – близько 50 творів художнього текстилю: гобелени-панно, картини-гобелени, речі інтер‘єрного призначення (ширми), міні-гобелени тощо.

Робота за ткацьким верстатом – копітка і тривала. Мільйони сплетених між собою ниток, зігрітих дотиком пальців, осяяних фантазією, мають стати цільним сюжетом, що відкриває внутрішній світ художниці. Кожен твір змушує глядача відсторонитися від буденності й побачити красу світу. “Вплітаючи у кожну картину свої власні емоції, почуття, світосприйняття, я прагну, щоб візерунки на килимах людського життя були осяяні добром, любов‘ю, вірою в прекрасне”, – підсумовує чернігівська майстриня.

Останні новини Чернігівщини

Цифровізація в архівній справі – тема зустрічі голови обласної ради Олени Дмитренко з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим 14:35

Сьогодні голова обласної ради Олена Дмитренко провела робочу зустріч з головою Державної архівної служби України Анатолієм Хромовим та директором Державного архіву Чернігівської області Раїсою Воробей.

Чернігівські громади та польські гміни: ПРЯМУЄМО РАЗОМ

Чернігівські громади та польські гміни: ПРЯМУЄМО РАЗОМ 14:24

Протягом 5 днів на Чернігівщині перебуватиме офіційна делегація представників Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща).

У Чернігові визначатимуть оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах громадського транспорту

У Чернігові визначатимуть оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах громадського транспорту 12:07

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради сьогодні, 16 вересня, створив конкурсний комітет для проведення конкурсу з визначення оператора автоматизованої системи обліку оплати проїзду у міському пасажирському автомобільному транспорті Чернігова та затвердив його персональний склад.

Ювенальні поліцейські розповіли семенівським школярам, як убезпечитися від шахрайств в Інтернеті

Ювенальні поліцейські розповіли семенівським школярам, як убезпечитися від шахрайств в Інтернеті 11:57

Співробітники ювенальної превенції поліції Чернігівщини провели профілактичний безпековий урок на свіжому повітрі для учнів п’ятих та шостих класів семенівської школи №1.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини