Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 20:55:06

Свято "об’єднаних мистецтвом"

08.10.2016   11:00Агенцiя

«Об’єднані мистецтвом» — проект, представлений обласним художнім музеєм. Приурочений він до Дня художника, який відзначається в Україні у другу неділю жовтня.

Експозиція складається з двох частин. Перша – картини корифеїв Товариства художників Чернігова, яке було створене рівно сто років тому, друга – твори сучасних митців.

Справжніми скарбами вважаються ось ці картини – роботи митців, які жили й працювали в Чернігові у кінці ХІХ – на початку ХХ століття. Вони представлені в рамках проекту обласного художнього музею «Об’єднані мистецтвом». Відкрилася експозиція з нагоди Дня художника та сторіччя Товариства художників Чернігова. Наявні у музеї картини фахівці називають лише крихтами з величезного творчого доробку членів товариства, про багатьох художників або взагалі нічого не відомо, або не збереглися їхні роботи. Не вдалося віднайти й жодного твору засновника організації – Миколи Тарловського.

Олена Пономаренко, заступник директора обласного художнього музею: «Коли розпочалася І світова війна, він не зміг більше працювати в Європі, тому вирішив, що слід гуртуватися і показати таланти Чернігова. Крім того, слід навчити дітей талановитих і також поставити їх до мольберта».

Друга частина виставки – роботи сучасних митців Володимира Кравченка та Андрія Сагайдачного. Хлопці кажуть, молодим художникам дуже важливо виставляти свої картини, аби бачити їх зі сторони, тому дуже вдячні художньому музею за таку можливість. До виставки готувалися приблизно три роки.

Володимир Кравченко, художник: «Зараз я три роки останні присвятив себе повністю мистецтву, прокидаюся і засинаю з цим, постійно в пошуках, постійно в творчих планах».

Володимир звертає нашу увагу на одну з робіт, і знайомить з дівчиною, без якої б цієї картини не було. Оксана розповідає, співпраця з художником надихає на творчість і її.

Оксана Плеско, натурниця: «Ми познайомилися в літературній студії в педуніверситеті, почали спілкуватися і десь через півроку вирішили співпрацювати. Цю картину ми малювали 4 місяці, дуже кропітка робота».

Андрій Сагайдачний не уявляє свого життя без мистецтва, використовує будь-яку можливість представити свої картини на розсуд глядачів. Дуже цінує тих, хто свого часу спонукав до цієї справи.

Андрій Сагайдачний, художник: «Я вдячний викладачам, які надихнули мене на цю роботу, це навіть не робота. Здається, що мистецтвом займаються люди, яких з дитинства привили, як укол проти вірусу роблять. Тобто якщо воно є, воно нікуди не дінеться, треба підбадьорювати цей намір».

Володимир та Андрій – викладачі. Своїх учнів вважають дуже талановитими і сподіваються, що з них вийдуть справжні художники.

http://chodtrk.com.ua/?p=40901

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ