Чернігівський облмуздрамтеатр підписав Меморандум про співпрацю з Польщею
Наприкінці вересня до Чернігівського театру завітала делегація польських менеджерів з м.Познань, зацікавлених творчими досягненнями шевченківців за останні роки, з метою налагодження співпраці щодо популяризації театрального мистецтва українських і польських митців.
Доречним буде пригадати, що Чернігівський облмуздрамтеатр ім. Т.Г.Шевченка має давній досвід співпраці з польськими театральними діячами. Так, у 1997 році наш театр успішно виступив на Міжнародному Шекспірівському фестивалі у Гданську з виставою «Сон літньої ночі» В.Шекспіра, а згодом Варшавський театр «Друга зона» двічі брав участь у Міжнародних фестивалях «Слов’янські театральні зустрічі» у Чернігові: у ХХІІІ-му – з виставою «Божевільний і черниця» (2013 р.) та ХХІV-му – з виставою «Ікавка» (2016 р.).
Після знайомства польських імпресаріо з репертуарною програмою театру, обговорення з керівництвом театру перспективних мистецьких проектів та шляхів співпраці щодо їх реалізації був підписаний Меморандум про співпрацю між Чернігівським обласним академічним українським музично-драматичним театр імені Т.Г.Шевченка (Україна) в особі генерального директора театру Сергія Мойсієнка, та Агенцією SOLLUS SP.ZO.O. (Республіка Польща) в особі директора-імпресаріо Томаша Рачкевича. Сторони погодились об’єднати свої зусилля в реалізації спільних культурно-мистецьких проектів за участю державних установ, організацій і закладів (незалежно від форми власності), окремих представників творчої інтелігенції обох країн, які здійснюватимуться на території України та Польщі. Учасники домовились будувати свої взаємовідносини на підставі рівності, чесного партнерства та захисту інтересів кожної зі Сторін, створення режиму максимальної підтримки та сприяння.
Головними цілями Меморандуму є: поглиблення співпраці між Україною і Польщею у духовно-культурній сфері; сприяння покращенню взаєморозуміння національних культур громадянами України і Польщі; розширення співробітництва у культурно-мистецькій галузі громадських об’єднань обох країн, зокрема Діаспори українців у Польщі та Діаспори поляків в Україні; зміцнення дружніх стосунків між українським і польським народами шляхом підготовки і реалізації на території обох країн спільних культурно-мистецьких проектів.
Вітаючи підписантів Меморандуму з досягнутими домовленостями, будемо бажати їм успішної співпраці у царині мистецтва та очікувати реалізації цікавих спільних проектів українських і польських творчих колективів на головній театральній сцені Чернігівщини.
Останні новини Чернігівщини
З початку дії програми «єВідновлення» на Чернігівщині схвалено 6,7 тисячі заяв на майже 3 мільярда гривень 09:24
Про стан реалізації в області програми «єВідновлення» розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА начальник Управління містобудування та архітектури ОДА Сергій Куреня.
Куликівець Артур Мнацаканов — серед переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка 09:24
У Національній бібліотеці України для дітей 11 травня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Міжнародного екологічного конкурсу дитячого малюнка «Майбутнє планети — у наших руках!». Серед переможців — Артур Мнацаканов, який зайняв III місце у віковій категорії 8-11 років.
"Грошова допомога" обернулась втратою 9 тисяч гривень 09:21
Хотів отримати «грошову допомогу», натомість втратив понад 9 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
13 травня: цей день в Україні і світі 09:17
День 1540 Російська агресія - Day 1540 Russian aggression