Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 лютого, 10:49:38

Джерело смороду, від якого потерпали жителі району "Шерстянка", виявлено

03.10.2016   12:16Чернігів

До Чернігівської міської ради надійшла електронна петиція від мешканки міста стосовно викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, які спричиняють неприємний запах протягом останніх місяців у різних районах міста Чернігова. Автор петиції просив розслідувати та роз'яснити населенню чи не впливає цей сморід та його джерело на здоров'я людей, а також усунути цей сморід та причину його виникнення.

За інформацією управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради, яка надана у відповідь на цю електронну петицію, екологічна інспекція КП «АТП-2528» Чернігівської міської ради терміново провела обстеження території міста і порушень п.10.2.26 Правил благоустрою м. Чернігова - не виявила.

Екологічна інспекція міської ради в межах своїх повноважень постійно проводить обстеження території міста щодо дотримання Правил благоустрою м. Чернігова.

Чернігівським міським відділом ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» щоквартально проводяться лабораторні дослідження атмосферного повітря за 12 шкідливими речовинами: вуглецю оксид, тверді суспендовані частинки, ангідрид сірчистий, азоту діоксид, аміак, фенол, формальдегід, кислота сірчана, хлор, хром VІ валентний, марганець, свинець.

Всього у поточному році досліджено 426 проб атмосферного повітря, з них з перевищенням гранично допустимих концентрацій 3. в зоні впливу автотранспорту по вул. І. Мазепи (вуглецю оксид). У всіх інших пробах при дослідженні забруднення атмосферного повітря концентрація шкідливих речовин не перевищувала ГДК.

У зв’язку з численними зверненнями громадян до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, стосовно неприємного запаху в районі с. Жавинка та районі «Шерстянка», Держекоінспекцією проведена відповідна робота щодо встановлення джерела забруднення. З’ясовано, що ймовірно негативний вплив на атмосферне повітря міста створюється в результаті діяльності ТОВ «Техагросоюз», потужності якого знаходяться на колишній території ПАТ «Чернігівське Хімволокно».

В ході проведеної Держінспекцією перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності ТОВ «Техагросоюз» було встановлено, що в орендованих приміщеннях, підприємством встановлено лінію з переробки відходів виробництва пива (пивної дробини після пивоваріння) та лінію по виробництву паливних гранул з відходів деревини. Джерелом неприємного запаху є органічна сировина (зернові відходи), яка висушується та подрібнюється на спеціальному обладнанні, і являє собою домішку до раціону харчування тварин та птиці. При цьому хімічні речовини в технологічному процесі не використовуються.

Інспекторами з охорони навколишнього природного середовища виявлено факти порушень вимог природоохоронного законодавства, за які керівника ТОВ «Техагросоюз» притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на суму 986 грн. та надано обов’язковий до виконання припис, яким в термін до 15.10.2016 року, зобов’язано вжити вичерпних заходів для усунення неприємного запаху та безумовного дотримання встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин в атмосферу.

Крім того, за вказані правопорушення передбачена цивільна відповідальність суб’єкта господарювання. Наразі Держекоінспекцією у Чернігівській області вчиняються відповідні процесуальні дії для обрахування збитків, які завдані навколишньому природному середовищу в результаті порушень вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Техагросоюз».

Останні новини Чернігівщини

Які переваги отримає Чернігівщина від впровадження Національної транспортної стратегії

Які переваги отримає Чернігівщина від впровадження Національної транспортної стратегії 10:03

Громадське обговорення проекту Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року відбулося 22 лютого в обласній державній адміністрації. Символічно, що дата заходу співпала з днем прийняття цього документу Кабінетом Міністрів України.

Рятувальники 4 рази надали допомогу водіям з вивільнення транспортних засобів

Рятувальники 4 рази надали допомогу водіям з вивільнення транспортних засобів 09:51

Упродовж минулої доби пожежно-рятувальні підрозділи УДСНС України у Чернігівській області 4 рази залучались для надання допомоги водіям з вивільнення транспортних засобів зі складних ділянок доріг.

Зовнішня торгівля товарами в області у 2017 році. ДОВІДКА

Зовнішня торгівля товарами в області у 2017 році. ДОВІДКА 09:35

У 2017 р. зовнішню торгівлю товарами підприємства та організації Чернігівщини здійснювали з партнерами 132 країн світу.

Пріоритетність - якісні послуги дітям та сім’ям

Пріоритетність - якісні послуги дітям та сім’ям 09:23

Чергове засідання обласної міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей відбулося 21 лютого під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової.

"Джеймс Мейс і концепція постгеноцидного суспільства" 09:18

Таку назву мав «круглий стіл», який відбувся 21 лютого у конференц-залі обласної ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини