Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:47:06

"Знаки питання в історії України" обговорювали на конференції у Ніжині. ВІДЕО

30.09.2016   11:09

«Виношував ідеї відриву УРСР від СРСР». У 61-му за це був засуджений автор тексту Акту проголошення Незалежності України Левко Лук’яненко.

З його виступу у Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя розпочалася 11-та Міжнародна наукова конференція «Знаки питання в історії України», приурочена до 25-річчя незалежності України та 150-річчя Михайла Грушевського. Серед запрошених — науковці з українських вищих навчальних закладів, представники Білорусі, США, Польщі.

Герой України, співзасновник Гельсінської групи, народний депутат України чотирьох скликань Левко Лук’яненко — наш славетний земляк. Саме він відкриває 11-ту Міжнародну наукову конференцію «Знаки питання в історії України» у знаменитій Гоголівській аудиторії НДУ імені Гоголя. Ще у 1961-му році радянський суд приговорив його до розстрілу за таким формулюванням: «Виношував ідеї відриву УРСР від СРСР». Через 30 років цей «відрив» здійснився. І український дисидент, за плечима якого 27 років ув’язнення, став автором Акту проголошення Незалежності України.

Програма 11-ї Міжнародної наукової конференції насичена і різноманітна. Знаки питання в українській історії – питання не риторичне, недарма ж підзаголовок конференції – «Про що мріяли, що маємо, на що надіємося?».

До 150-річчя Михайла Грушевського учасники Міжнародної конференції не тільки підготували доклади, а й стали свідками відкриття меморіальної дошки на честь перебування першого президента України у Ніжині.

За підсумками конференції буде видана збірка матеріалів, присвячена актуальним питанням новітньої історії України.
 
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ