Вшановано пам'ять класика української літератури М.М.Коцюбинського
Щорічно 25 квітня в день смерті видатного українського письменника Михайла Михайловича Коцюбинського до його могили приходять вдячні земляки, щоб вклонитися видатному Майстру слова. Саме в Чернігові пройшли п'ятнадцять дуже плідних у творчому сенсі років його життя, і саме на Болдиній горі він заповів себе поховати.
Вшанувати пам'ять митця на Болдині гори до його могили прийшли голова обласної ради Анатолій Мельник, його перший заступник Іван Коробка, заступник голови обласної державної адміністрації Віктор Тканко, Чернігівський міський голова Олександр Соколов, представники владних структур та громадськості.
Учасники мітингу-реквієму поклали квіти до могили письменника та його дружини.
Віктор Тканко у своєму виступі наголосив, що ім'я Михайла Михайловича Коцюбинського належить до когорти безсмертних імен, які вічно житимуть у пам'яті українського народу, бо не згасне вогонь його чарівного слова і продовжить зігрівати людські серця.
На честь видатного письменника в Чернігові засновано обласну премію імені Михайла Коцюбинського, якою щороку нагороджуються відомі поети і прозаїки, народознавці та журналісти. Активно популяризує творчу спадщину митця Чернігівський літературно-меморіальний музей-заповідник Коцюбинського, який є справжнім осередком літературного та культурного життя краю.
На заході з нагоди 99-ої річниці від дня смерті М.Коцюбинського також виступив доцент Чернігівського Національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка, член Національної спілки письменників України, лауреат обласної премії ім.М.Коцюбинського, поет Василь Буденний.
На завершення мітингу-реквієму вокальна група Чернігівського народного хору обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм виконала твір невідомого автора "Молитва до Господа".
Останні новини Чернігівщини
Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46
Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.
57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44
Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.
19 травня: цей день в Україні і світі 08:42
День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.