Виставка ікон подружжя Мартиненків відкрилася у Чернігові
Під чарівний спів церковного хору у художньому музеї відкрилася виставка творчого подружжя Оксани та Івана Мартиненків “Світло образу”.
![](/uploads/2125-m.jpg)
В експозиції 8 ростових ікон, які виготовлені спецільно на замовлення кафедрального собору Алма-Ати. Крім іконостасних робіт, представлені ікони для дому – іменні та вінчальні.А також фрагмент для іконостасу, який буде на царських вратах собору в Алма-Аті. Роботи подружжя Мартиненків вже добре знані. Їх можна зустріти у багатьох храмах Чернігова.
Оксана Мартиненко – випускниця Московської іконописної майстерні імені Андрія Рубльова. Лейтмотивом творчості художниці є ідея світла. Секретом натхнення Оксана вважає віру в Бога.
Іван Мартиненко вже багато років займається різьбленням. На виставці представлений фрагмент іконостасу його роботи. Він виконаний глубоко рельєфною різьбою у рослинному та зооморфному орнаменті.
У подружжя зростає троє діток, які пробують себе у різних творчих напрямках. Свої малюнки та доробки юні митці показали глядачам. Виставка працюватиме ще три тижні.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.