Про Євро і Чернігів
50 днів до Євро-2012. Чи готовий Чернігів до прийому туристів? Таким було головне питання круглого столу, який зібрав представників влади, туристичної галузі, мистецьких кіл та журналістів.
![](/uploads/2109-m.jpg)
До Євро-2012 залишилося півтора місяці – і Україна гарячково проводить останні приготування. А у Європі тим часом “крутять” відеоролики про Україну: розбиті дороги, доісторичні автобуси та сумнівна інфраструктура і антислоган англійською: “Я не їду в Україну”. Бо Україна зробила все, щоб привабити вболівальників і туристів. І зробила все, щоб відлякати їх. Перекупники, які спекулюють білетами на матчі, готелі і бари-ресторани, які неадекватно накручують ціни; таксисти, які заледве почувши іноземну мову, починають працювати за подвійним тарифом, катастрофічний стан багатьох автомагістралей, неоднозначна політична ситуація…. Але Україна продовжує чекати на туристів…
І Чернігів разом з нею. В управлінні стратегічного розвитку Чернігівської міськради вважають, що проведення Євро-2012 має величезне значення для розвитку місцевого туризму. Столичні туроператори включають древній Чернігів у маршрути для учасників і гостей чемпіонату. А що зробили у самому Чернігові для зацікавлення потенційних гостей? На це запитання під час круглого столу, влаштованого медіа-центром “Моє місто”, відповідали представники місцевої влади, туристичних та мистецьких організацій.
Оновлено і перекладено англійською буклет про заповідник. Зараз триває ремонт на найвідвідуванішому туробєкті – Антонієвих печерах. Про історичні та архітектурні пам’ятки туристам розповідатимуть інформаційні стенди. На Валу з’являться торгівельні майданчики в народному стилі. І, можливо, відновлені ліхтарі – якщо цю турботу візьмуть на себе, наприклад, місцеві підприємці. А от гармати поки що так і стоять з вандальськими надписами, і дерев’яні сходи залишаються зламаними. Готелі та заклади громадського харчування уже готові приймати туристів – і персонал навіть англомовний де-не-де з’являється, звітують посадовці.
Митець Володимир Мороз до очікуваної навали туристів ставиться скептично – футбольний контингент більше схильний до пива, ніж до сувенірів. Тим не менш, Спілка майстрів теж готується…
“Складається враження, що в Україні крім церков та дорогих готелей нічого нема”, – пише один з англійських футбольних фанів. Та є, але от чи готове воно до Євро? Чи полагодять пішохідні переходи, чи приберуть сміття з вулиць, куди дінуться бродячі собаки і…бродячі люди? Звичайно, на все це одразу не вистачає коштів… Інформація для самостійних роздумів: малюнок символів Євро-2012 коштував Україні сто тисяч доларів.
То чи варто так напружуватися заради туристів, які, МОЖЛИВО, зазирнуть до Чернігова – прозвучало питання до посадовців від ЗМІ. “У нас не все так ідеально, щоб знехтувати зайвою можливістю навести лад”, – такою була відповідь. І стосується вона, напевно, всіх нас – бо з туристами чи без, а нам жити у НАШОМУ місті.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.