Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 05:35:27

Родина академіка Михайла Янгеля дізналася про українське коріння їхнього роду

25.10.2011   06:43Агенцiя

Під час відкриття документальної виставки “Космічна ера Михайла Янгеля” у Дніпропетровську в приміщенні облдержадміністрації, яку відвідали дочка, онук та правнук академіка, члени родини дізналися й отримали документальне підтвердження українського коріння їхнього роду.

Михайло Янгель

Михайло Янгель

Спеціалісти Державного архіву Чернігівської області віднайшли й привезли до Дніпропетровська документи про засудження у 1890 році до каторжних робіт у Сибіру Лаврентія Янгеля – діда видатного конструктора, а також переїзд родини на вічне поселення до Іркутської губернії. Досі цей факт був маловідомим і для родини, і для істориків. Організатори виставки передадуть ці документи членам родини, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

За словами дочки академіка Людмили Янгель, батько виховував її в дусі патріотизму.

“Тепер у нас з’явився привід глибше вивчити генеалогію роду”, – зазначила вона.

На виставці представлено також 70 фотокопій архівних документів із фондів Державного архіву Дніпропетровської області, Державного архіву Чернігівської області, матеріалів Державного космічного агентства України, приватного архіву В.П.Платонова. Серед них – матеріали про основні віхи ракетобудування: конструктор брав участь у проектуванні й виробництві ракети Р-12 (першооснова ракетних військ стратегічного призначення), ракети РС-20 “Воєвода” (названа на заході SS-18 Satan – “Сатана”), а також посадково-злітних комплексів для місячної експедиції.

На стендах також представлено свідоцтво про народження Михайла Янгеля, фотографії членів його родини, фотографії села Зирянове, де народився видатний конструктор, листи на його адресу.

Значний обсяг матеріалів, які експонуються на виставці, присвячено увічненню пам’яті Михайла Янгеля. Це документи про присвоєння його імені малій планеті, вулицям у Москві й Дніпропетровську; фотографії пам’ятників; ювілейні марки і конверти.

http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=1051183

Людмила Блик

Останні новини Чернігівщини

Верховна Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня

Верховна Рада офіційно призначила місцеві вибори на 25 жовтня 14:55

Постанову № 3809 на засіданні підтримали 326 народних депутатів.

Призначено начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області

Призначено начальника Головного управління ДПС у Чернігівській області 14:48

Начальником Головного управління ДПС у Чернігівській області призначено Людмилу Слотюк. Відповідний наказ підписаний Головою ДПС України Олексієм Любченко 13 липня 2020 року.

У Чернігівській області за минулу добу +19 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +19 нових випадків COVID-19 12:36

Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА надало інформацію стосовно захворюваності на коронавірус станом на 11 годину середи, 15 липня.

Школи Чернігова готуються до початку нового навчального року

Школи Чернігова готуються до початку нового навчального року 12:30

Про основні на сьогодні робочі питання в підготовці освітніх закладів Чернігова до початку навчального року тезово прозвітував 14 липня на щотижневій розширеній нараді в муніципалітеті керівник Управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

Анатолій Лінник провів прийом громадян

Анатолій Лінник провів прийом громадян 12:17

14 липня Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів черговий особистий прийом громадян.