Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 21:49:27

"Прилуцькі краєвиди" Петра Мироненка. ВІДЕО

23.07.2016   09:50Агенцiя

Близько 65–ти робіт нараховує експозиція нової виставки обласного осередку Національної спілки художників України. Це доробок прилуцького художника Петра Мироненка, зібраний у різні періоди його творчої діяльності.

Виставка ювілейна — митець відзначає в цьому році своє 70–річчя. Тому привітання, побажання й вияв пошани стали приємними для майстра пензля. У Петра Мироненка особливий стиль написання – неакадемічна техніка акварелі.

Цій манері виконання художник завдячує своєму наставнику Едуарду Усову і школі прибалтійських майстрів. Та основу художньої майстерності Петро Мироненко здобув в Одеському театрально–художньому училищі. На практиці ж реалізовував себе в художніх майстернях Прилук. Із 1978 року розпочалась активна виставкова діяльність митця. І хоча основною технікою залишається акварель, все ж є і твори, виконані олійними фарбами. Багато уваги він приділяє підготовчій роботі, тобто творенню ескізів.

Художник переймається долею своєї країни, соціальною проблематикою. Тому в його творах – і філософське осмислення суспільних катаклізмів, що час від часу спіткали людство. Своєю творчістю митець ніби закликає до основ духовності.

Твори Петра Мироненка мають не тільки високохудожню оцінку, а й історичну цінність. На цьому наголосили і визнані майстри пензля, і мистецтвознавці. Тому запропонували деяку кількість робіт художника залишити в музейних фондах. Загалом же твори митця зберігаються у Міністерстві культури України, деяких музеях Чернігівщини. Є його роботи і в приватних колекціях США, Німеччини, Польщі, Угорщини, Сербії та Хорватії.


Останні новини Чернігівщини

Вироком суду призначено покарання жителю м.Чернігова за нанесення тілесних ушкоджень колишньому тестю

Вироком суду призначено покарання жителю м.Чернігова за нанесення тілесних ушкоджень колишньому тестю 21:45

Вироком Деснянського районного суду м.Чернігова місцевого мешканця, 1992 року народження, визнано винним за умисне легке тілесне ушкодження, що спричинило короткочасний розлад здоров’я (ч.2 ст.125 КК України).

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 41 новий випадок COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 41 новий випадок COVID-19 21:40

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 5 серпня в області зафіксовано 41 новий випадок COVID-19.

В’ячеслав Чаус: маємо об’єднати громади області в єдиному векторі розвитку навколо ініціатив Президента

В’ячеслав Чаус: маємо об’єднати громади області в єдиному векторі розвитку навколо ініціатив Президента 21:36

Щоб область мала успіх, повинні об’єднатися усі гілки влади, громадськість та ЗМІ. Про це сьогодні, 5 серпня, під час прес-конференції заявив голова облдержадміністрації В’ячеслав Чаус.

Програма розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки передбачає реконструкцію вулиць Серьожнікова і Святомиколаївської

Програма розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки передбачає реконструкцію вулиць Серьожнікова і Святомиколаївської 21:31

Програма розвитку озеленення міста Чернігова на 2021-2025 роки, яку 3 серпня презентував на розширеній нараді з керівниками структурних підрозділів та комунальних підприємств начальник КП "Зеленбуд" Артем Стах, передбачає проведення повної реконструкції однієї з улюблених пішохідних зон чернігівців - вул. Серьожнікова та вул. Святомиколївської.

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–червні 2021 року

Обсяги реалізованої продукції промисловості в січні–червні 2021 року 21:25

Підприємства області в січні–червні 2021р. реалізували промислової продукції (товарів, послуг) на 18 млрд.грн.