Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 квітня, 02:21:33

У КМЦ “Інтермеццо” з’явилася “Чернігів. Історія міста”

19.04.2012   12:27Агенцiя

Ґрунтовна праця з історії Чернігова “Чернігів. Історія міста” (432 ст.), авторства відомого науковця Сергія Леп’явка з’явилася нещодавно у видавництві “Темпора” і була презентована на весняній книжковій виставці “Медвин” у Києві.

Автор розглядає історію міста в широкому контексті історії України і, водночас, подає багатий фактичний матеріал зі щоденного життя чернігівців різних епох.

– “Робота над книгою тривала довгих 3,5 роки, – розповідає Сергій Леп’явко. – Книга є першою великою працею, присвяченою багатовіковій історії Чернігова. Щось подібне було надруковано близько 100 років назад, потім з’явилися краєзнавчі праці у 50-х роках, далі дослідження Андрія Карнабіди, але такої масштабної праці ще не було. У ній викладено основні події історії міста, розповідається про найвідоміших осіб, які в ньому жили, історичні та культурні скарби, що були створені або зберігаються в Чернігові.

– Які ще “родзинки” має книга?

– Їх чимало. Головне, це численні ілюстрації, більша частина яких друкується вперше, дають читачеві змогу краще уявити минуле. Це і фотографії з приватних колекцій, зокрема Костянтина Ягодовського і Володимира Руденка. Ілюстраціями допомогли чернігівські музеї, науковці Ігор Ситий, Андрій Казаков”.

Під час розмови з Сергієм Анатолійовичем ми торкнулися й такої теми, як дата заснування Чернігова. Щодо цього в історика є власна оригінальна версія. Але це тема для наступної, більщ широкої публікації.

Прес-служба КМЦ “Інтереццо”

Останні новини Чернігівщини

Депутати готуються до 39-го засідання сесії: відбулася погоджувальна рада 17:54

Підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури, оренда земельних ділянок через аукціони. Ці та інші питання, які стосуються життєдіяльності та функціонування міста, розглянуть депутати та депутатки Чернігівської міської ради на найближчому засіданні сесії.

«Ялівщина» та проєкти звернень-рекомендацій Громадської ради – на черговому засіданні Президії 17:13

«Громадськість неодноразово ставала на захист РЛП «Ялівщина», щоб вберегти її від забудови. Ще минулого року на сесію облради винесли на затвердження Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів.

На Прилуччині під час пожежі загинула літня жінка 16:39

Сьогодні близько 11 години до прилуцьких рятувальників надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у районному центрі.

Герої посмертно: ще 37 нагород передали рідним 16:08

Ордени Богдана Хмельницького та "За мужність" ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» сьогодні передали дружинам, дітям, батькам та іншим близьким Героїв.

За добу сапери виявили 20 вибухонебезпечних предметів 15:29

Впродовж доби саперами частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини