Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 березня, 11:19:47

У КМЦ “Інтермеццо” з’явилася “Чернігів. Історія міста”

19.04.2012   12:27Агенцiя

Ґрунтовна праця з історії Чернігова “Чернігів. Історія міста” (432 ст.), авторства відомого науковця Сергія Леп’явка з’явилася нещодавно у видавництві “Темпора” і була презентована на весняній книжковій виставці “Медвин” у Києві.

Автор розглядає історію міста в широкому контексті історії України і, водночас, подає багатий фактичний матеріал зі щоденного життя чернігівців різних епох.

– “Робота над книгою тривала довгих 3,5 роки, – розповідає Сергій Леп’явко. – Книга є першою великою працею, присвяченою багатовіковій історії Чернігова. Щось подібне було надруковано близько 100 років назад, потім з’явилися краєзнавчі праці у 50-х роках, далі дослідження Андрія Карнабіди, але такої масштабної праці ще не було. У ній викладено основні події історії міста, розповідається про найвідоміших осіб, які в ньому жили, історичні та культурні скарби, що були створені або зберігаються в Чернігові.

– Які ще “родзинки” має книга?

– Їх чимало. Головне, це численні ілюстрації, більша частина яких друкується вперше, дають читачеві змогу краще уявити минуле. Це і фотографії з приватних колекцій, зокрема Костянтина Ягодовського і Володимира Руденка. Ілюстраціями допомогли чернігівські музеї, науковці Ігор Ситий, Андрій Казаков”.

Під час розмови з Сергієм Анатолійовичем ми торкнулися й такої теми, як дата заснування Чернігова. Щодо цього в історика є власна оригінальна версія. Але це тема для наступної, більщ широкої публікації.

Прес-служба КМЦ “Інтереццо”

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми 11:09

17 березня о 10:53 на узбіччі автодороги загального користування в напрямку села Скоринець Чернігівського району стався підрив трактора на вибуховому пристрої, попередньо протитанковій міні.

Поліція розслідує обставини вибуху в Чернігові, внаслідок якого загинув чоловік

Поліція розслідує обставини вибуху в Чернігові, внаслідок якого загинув чоловік 11:07

Вчора близько 19-ї години до поліції надійшло повідомлення про вибух на вулиці Л. Боднарука в Чернігові.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події в області за минулу добу 11:00

Протягом минулої доби зареєстровано 19 небезпечних подій, а саме: 1 нещасний випадок, 18 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

20 березня: Цей день в Україні та в світі

20 березня: Цей день в Україні та в світі 10:52

ДЕНЬ 390 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 390 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини