Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:45:28

16-те липня — важлива дата для українців і України як суверенної держави. ВІДЕО

16.07.2016   11:15Агенцiя

Саме цього дня 26 років тому було проголошено Декларацію про державний суверенітет України. Цей документ став передвісником проголошення Акту незалежності України роком пізніше, 24 серпня 1991-го року. Але саме 16-го липня українці відзначили свій найперший День незалежності. До речі, не останню роль у складенні Декларації відіграли наші земляки. Хто саме – про це говоримо далі в сюжеті.

КОР: Декларація про державний суверенітет України – один із найважливіших документів держави і одна з передумов, власне, виникнення суверенності. Протягом трьох тижнів чернігівці зможуть переглянути сторінки цього документа у обласному архіві.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (там викладено поняття про суверенітет України, верховенство народу і що влада належить народу, цілісність держави, закладено вищість Закону України над законодавством СССР)

КОР: Виставка відкрилась в переддень визначної дати – проголошення Декларації – 16-го липня. Першу річницю незалежності українці відзначали також 16-го липня, про що і свідчать документи. Наприклад, привітання з Днем незалежності в газетах, або відомості про перевибори, перейменування, передачу відомчих закладів та інше. Усього ж на виставці представлено 20 документів та копій.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (що цікаво, перший подібний документ датований січнем 1990 року, тобто ще до проголошення Декларації)

КОР:. Важливий вклад у процес складання й проголошення Декларації зробили й наші земляки.

ІНТ: Наталія Лобанова, заступник директора Державного архіву Чернігівської області (двоє з них – Тетяна Якеєва та Сергій Семенець, депутати ВР, були ініціаторами складення й проголошення Декларації)

Дана експозиція повинна зацікавити громадськість, переконані архівісти. На відкриття виставки вони запросили не лише журналістів, а й студентів-істориків.

Сама по собі Декларація – документ невеликий, усього кілька сторінок. Проте про його важливість можна говорити годинами. Тим паче сьогодні, коли суверенітет, проголошений 26 років тому, під реальною загрозою.

 

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.