Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 5 серпня, 20:17:38

Відбулася презентація збірки "Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках"

11.07.2016   11:52Агенцiя

Збірка документів і фотоматеріалів «Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках» була презентована на засіданні клубу «Краєзнавець» 7 липня.

Про зміст книги та особливості роботи з архівними документами розповів упорядник збірки, краєзнавець-дослідник Віктор Моренець. Ілюстрацією його розповіді став тематичний слайд-фільм.

Професійним досвідом з відбору, групування, опрацювання та упорядкування архівних матеріалів поділився кандидат історичних наук, доцент кафедри історії слов’ян ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко, він побажав успіхів Віктору Моренцю у подальших дослідженнях.

В обговоренні репрезентованої збірки документів і фотоматеріалів взяли участь доктор історичних наук, професор НДУ ім. М.В. Гоголя Сергій Леп’явко, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту Національної пам’яті Сергій Горобець, заступник директора з наукової роботи ЧІМ ім. В.В. Тарновського Людмила Линюк.

Модератор заходу Вікторія Солонікова прокоментувала книжково-ілюстративну виставку «Православна церква Чернігівщини: тернистий шлях до істини» і звернула увагу присутніх на джерела з питань українізації церкви на Чернігівщині на поч. ХХ ст., а також на праці сучасних вчених-дослідників з історії української православної церкви на теренах Сіверського краю.

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 11:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю

Чернігівка Олена Костевич повернулася з Олімпіади з бронзовою медаллю 10:54

Бронзову призерку Олімпійських ігор у Токіо, Почесну громадянку Чернігова Олену Костевич та її тренера Ігоря Чередінова з великою радістю зустріли в аеропорту Борисполя.

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства

Поліція Чернігівщини підтримує ідею створення притулку для постраждалих від домашнього насильства 09:17

Наразі громада міста Чернігова підіймає питання створення притулку для осіб, які зазнали домашнього насильства. Поліція Чернігівської області долучилася до цього процесу, адже спільними зусиллями правоохоронців, громадських організацій, місцевої влади та соціальних служб вдасться якісніше протидіяти домашньому насильству.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 08:46

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 04 серпня по 08 годину 05 серпня 2021 року

5 серпня - Міжнародний день світлофора

5 серпня - Міжнародний день світлофора 08:41

Перший світлофор був винайдений Джеєм Найтом і був встановлений в 1868 році у Лондоні біля будівлі парламенту.