Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 2 червня, 07:34:40

Відбулася презентація збірки "Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках"

11.07.2016   11:52Агенцiя

Збірка документів і фотоматеріалів «Церковно-визвольний рух на Чернігівщині у 1920-х роках» була презентована на засіданні клубу «Краєзнавець» 7 липня.

Про зміст книги та особливості роботи з архівними документами розповів упорядник збірки, краєзнавець-дослідник Віктор Моренець. Ілюстрацією його розповіді став тематичний слайд-фільм.

Професійним досвідом з відбору, групування, опрацювання та упорядкування архівних матеріалів поділився кандидат історичних наук, доцент кафедри історії слов’ян ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Олександр Тарасенко, він побажав успіхів Віктору Моренцю у подальших дослідженнях.

В обговоренні репрезентованої збірки документів і фотоматеріалів взяли участь доктор історичних наук, професор НДУ ім. М.В. Гоголя Сергій Леп’явко, кандидат історичних наук, співробітник Українського інституту Національної пам’яті Сергій Горобець, заступник директора з наукової роботи ЧІМ ім. В.В. Тарновського Людмила Линюк.

Модератор заходу Вікторія Солонікова прокоментувала книжково-ілюстративну виставку «Православна церква Чернігівщини: тернистий шлях до істини» і звернула увагу присутніх на джерела з питань українізації церкви на Чернігівщині на поч. ХХ ст., а також на праці сучасних вчених-дослідників з історії української православної церкви на теренах Сіверського краю.

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини