Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 серпня, 11:24:19

Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка закрив 40-й театральний сезон

08.07.2016   16:03Агенцiя

3 липня Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка закрив ювілейний 40-й театральний сезон. На святі закриття перед відвідувачами театру виступили дитячий танцювальний колектив “Еліт” та номінанти конкурсу “Україна має талант”.

За традицією дипломи театру і подарунки отримали переможці акції “Найактивніший глядач”. Завершували лялькарі сезон виставою про веселі пригоди лісових звірят “Жадібне Ведмежатко”.

Сезон, що добіг кінця був для театру і його глядачів насиченим цікавими подіями і творчими здобутками. Потішили найменшеньких поціновувачів театру прем’єрні постановки – “Веселі перегони” за п’єсою Олександра Кузьмина (режисер Олександр Іноземцев) та “Фізкульт-привіт!” ( п’єса молодої чернігівки Євгенії Коніщевої). Виставою “Фізкульт-привіт!” театр продовжив такий напрямок репертуарної практики, як співпраця з місцевими драматургами.

Поставка цієї вистави також стала і режисерським дебютом випускниці Харківського університету мистецтв Яни Титаренко. На прохання глядачів театр поновив в репертуарній афіші виставу “Хлопчик Мотл” за однойменним твором класика єврейської літератури Шолома Алейхема ( режисер вистави – засл. артист України Віталій Гольцов). Прем’єра поновленої вистави була представлена в програмі Х-го Міського фестивалю єврейської культури. Для дорослого глядача в рамках проекту “Акторська театральна ініціатива” театр презентував літературну виставу-колаж “FUGE” за творами Пауля Целлана (автор проекту і режисер – актор театру Антон Шеремок).

Приємна звістка надійшла до театру напередодні нового 2016 року – за результатами проведення Всеукраїнського огляду – конкурсу театрів ляльок “Прем’єри сезону – 2015”, який щорічно проводить “УНІМА-Україна” (Український центр міжнародної спілки діячів театру ляльок) вистава чернігівських лялькарів “РІКА…ЖИТТЯ…” за творами і сторінками щоденника Олександра Довженка перемогла у номінації “найкраща вистава для молоді і дорослих”. Ця спільна робота чернігівських акторів – лялькарів і відомого українського драматичного режисера Олксандра Ковшуна продовжує збирати схвальні відгуки глядацької аудиторії та фахівців – колег і свідченням тому є виступ театру на Міжнародному фестивалі театрів ляльок “І люди, і ляльки” у Львові.

Студійці, добре відомої глядачам і театралам міста, Творчої Експериментальної Майстерні театру ( керівник і режисер Рената Гофурова) теж порадували своїх шанувальників трьома новими роботами – “Від ювілею до пропозиції” за творами Антона Чехова, “Велика хутряна тата” за п’єсою К. Драгунської, “Ми” (про творчість і життя українських поетів, закатованих радянським режимом).

Поєднуючи традиційні форми лялькового дійства з пошуком нових тем і засобів виразності театр сміливо береться за творчі експерименти. Прикладом цьому є унікальний проект над яким колектив театру розпочав роботу в минулому сезоні – постановка п’єси “Гамлет – машина” німецького драматурга Хайнера Мюллера ( переклад з німецької – Наталка Сняданко, режисер – Віталій Гольцов, сценографія – Олена Загребіна). Постановка цієї вистави стала можлива завдяки фінансовій і інформаційній підтримці “Ґете-Інституту в Україні”. Прем’єру вистави глядачі зможуть побачити вже у вересні.

Не менш насиченим на події і цікаві творчі акції обіцяє бути і новий 41-й театральний сезон, адже у листопаді Чернігівський обласний театр ляльок ім. Олександра Довженка буде відзначати своє 40 – річчя і 95 років з часу заснування першого професійного театру ляльок на Україні, який функціонував саме в Чернігові.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники Чернігівщини роз’яснюють жителям області правила поводження з вогнем

Рятувальники Чернігівщини роз’яснюють жителям області правила поводження з вогнем 10:44

Упродовж минулого тижня співробітники районних управлінь та відділів Головного управління ДСНС України у Чернігівській області провели профілактичні відпрацювання приватного житлового сектору громадян на території 26 населених пунктів області.

Що посіяли аграрії Чернігівшини?

Що посіяли аграрії Чернігівшини? 10:10

Під урожай 2021р. в області посіяно 1354 тис.га сільськогосподарських культур, з них 85% засіяли підприємства. У порівнянні з минулим роком посівні збільшилися на 1%.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:58

Довідка про основні надзвичайні ситуації техногенного, природного та іншого характеру на території Чернігівської області з 08 години з 02 серпня по 08 годину 03 серпня 2021 року

3 серпня - День кавуна

3 серпня - День кавуна 09:49

Свою історію він веде з США, де святкується як Національний День кавуна (National Watermelon Day).