Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 07:32:02

Вийшов новий випуск Всеукраїнського наукового журналу "Сіверянський літопис"

05.07.2016   09:06Агенцiя

У цьому номері − розповідь про князів Несвізьких, Збаразьких та Вишневецьких. На історично-науковому підгрунті автор висуває гіпотезу щодо ймовірності цих князів до роду й нащадків чернігівських Ольговичів.

Розповідає видання про бароковий синтез графіки і слова, які випливають із Чернігівського видання «Молитвослов триакафістний» (видання 1697 року).

У розділі «ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ» йдеться про питання щодо локалізації будівель військової та цивільної адміністрації в Чернігівській фортеці у кінці XVII — XVIII ст.

Також у випуску:  Чернігів у творчій спадщині Євгенії Спаської;  Дзвін «Голуб» та перебування експонатів Чернігівського історичного музею імені В.В.Тарновського в евакуації в м.Оренбург; з нових документів до історії Сіверщини (друга половина ХVІІ-ХVІІІ ст.); Листи гетьмана Івана Мазепи, написані у 1708 р. до великого коронного гетьмана Речі Посполитої Адама Сенявського (переклад-реконструкція Пилипенка В.); Реляція про бій під Полтавою з деякими роздумами щодо двох попередніх кампаній − мемуари генерала А. Л. Левенгаупта як джерело осмислення подій походу Карла XII в Україну; національно-державна ідея в добу Української революції («Хмельниччина в розцвіті»: 1648—1650 роки) у баченні Михайла Грушевського; училищна реформа в Чернігівському та Новгород-Сіверському намісництвах 1788—1796 рр., а також багато інших історичних публікацій.

Наказом МОН України № 1328 від 21.12. 2015 журнал «Сіверянський літопис» включено до Переліку наукових фахових видань України, публiкацiї яких зараховуються до результатів дисертацiйних робiт з iсторiї.

Останні новини Чернігівщини

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад

Центральна виборча комісія призначила вибори до районних рад 18:56

Постанову підтримали усі члени Комісії.

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми

День відкритих дверей в онлайн. Чернігівський офіс Програми "U-LEAD" розповів про свою роботу громадам 15:45

«Місцеве самоврядування глибоко укорінене у демократичній ментальності українців, що документально було виражено у Магдебурзькому праві ще 600 років тому. Громади Прилук, Березної та Чернігова, представники яких сьогодні є учасниками нашого заходу, вже тоді були наділені цим правом.

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений

Чернігів: капітальний ремонт дороги на Героїв Чорнобиля фактично завершений 15:35

Капітальний ремонт вулиці Героїв Чорнобиля, які виконувався у два етапи протягом двох років, завершується. Протягом цього тижня тут вкладали верхній шар асфальтного покриття.

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян

Ніжинський міський голова Анатолій Лінник провів особистий прийом громадян 15:28

Анатолій Лінник провів черговий особистий прийом громадян. Це ще один елемент відкритості влади та здійснення постійного діалогу з громадою.

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков з робочою поїздкою відвідав Чернігівщину 15:20

Дмитро Разумков відвідав Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця» у місті Батурин, заклад дошкільної освіти № 3 «Дитяча Академія», ТОВ «ПЕТ Технолоджиз» та Чернігівську швейну фабрику «Елегант», Центр підтримки підприємництва, інновацій та стартапів.