Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 16:17:59

"Прелюдія поступу" Романа Бжеського. ВІДЕО

05.07.2016   08:46Агенцiя

Відсьогодні чернігівці можуть відкрити для себе спадщину свого видатного земляка Романа Бжеського – і, відповідно, зрозуміти, чому його ім’ям у цьому році названа одна з вулиць міста.

«Прелюдія поступу» – так назвали чернігівські історики – упорядники книги – збірку статей видатного громадського діяча, дипломата, літературознавця.

Роман Бжеський – по крові поляк і при цьому найактивніший учасник українського національно-визвольного руху 1910-х – 30-х років, наш земляк (народився в Шостці, дитинство пройшло в Ніжині й Чернігові).
Друзями юності Романа Бжеського були поети й громадські діячі Павло Тичина, Василь Елланський, Аркадій Казка. Він був одним з організаторів української міліції, захищав Київ у складі добровольчих загонів у 1918-му, працював дипломатичним кур’єром Української Держави й особисто зустрічався з багатьма відомими політичними діячами того часу. Згодом змушений емігрувати, жив у Німеччині й США, є автором кількох десятків політологічних, історичних і літературознавчих праць.

Збірка «Прелюдія поступу» – це статті Романа Бжеського, упорядковані чернігівськими істориками. Також участь у презентації взяв Андрій Гайдамаха, відомий політичний діяч, який на початку 2000-х років очолював ОУН і за життя Романа Бжеського був особисто з ним знайомий.

Останні новини Чернігівщини

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:03

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Прилуки – учасник програми історичної освіти

Прилуки – учасник програми історичної освіти "Студії Живої Історії 2020" 10:42

У травні поточного року місто Прилуки й сім громад з різних областей України успішно пройшли конкурсний відбір серед ста заявників до програми «Студії Живої Історії 2020».

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 10:30

10 серпня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи

У Чернігові по проспекту Миру будують підвищені пішохідні переходи 10:13

У Чернігові по проспекту Миру почали будувати підвищені пішохідні переходи, які змушуватимуть водіїв їхати повільніше.