Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 19:27:23

Чернігівські історики презентували черговий творчий доробок

15.06.2016   10:36Агенцiя

Нове науково-документальне видання презентували чернігівські науковці сьогодні у рамках засідання круглого столу на тему «Селянський спротив більшовицькій трансформації українського села у 30-х роках ХХ століття».

Збірник, що отримав назву «Анатомія селянських повстань: Городнянське повстання 1931 року під проводом Якима Рябченка», висвітлює перебіг опору селян суцільній колективізації у північних районах області.

— Справа повстання двічі засекречувалася і двічі розсекречувалася. Проте, ми змогли переконати Архів Служби Безпеки України у важливості оприлюднення цього матеріалу. Тому зараз на цьому історичному прикладі маємо можливість побачити незламність українського народу, який не мовчав та не боявся чинити спротив, — наголосив Роман Подкур, відповідальний секретар Головної редакційної колегії по підготовці науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією».

В книзі наведені документи і короткі біографічні довідки на 174 особи, які підтримували Якима Рябченка або безпосередньо приймали участь у заворушеннях. За словами науковців, викладена у збірнику інформація допомагає простежити мотиви поведінки людей, реакції на діяльність місцевого партійно-радянського апарату та умови виживання селян в умовах репресій.

На думку авторів книги, зібраний матеріал буде корисним для науковців, викладачів, вчителів, студентів та всіх, хто цікавиться історією. Упорядники також виловили сподівання, що презентоване видання покладе початок майбутній серії книг про повстання на Чернігівщині. Адже у дослідженні народних повстань на території області залишається ще чимало «білих плям».

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.