Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:18:22

Відбувся Всеукраїнський ІІІ фестиваль “Відродження українського села, його духовності і культури”

06.06.2016   13:06

Із 4 по 5 червня в селі Піски Бахмацького району проходив вже Третій Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його духовності і культури». Ці два святкові дні для сотень місцевих жителів і гостей з багатьох куточків Сіверщини та України ще раз підтвердили, що цей захід вже став істинно традиційним і всенародним.

І все це – завдяки ініціативі голови ПСП «Пісківське», депутату обласної ради Валерію Колоші, який одночасно є і главою оргкомітету фестивалю. А свій перший крок цей урочистий і потрібний суспільству захід зробив ще у травні 2012 року з благословення Преосвященнішого Іринея, єпископа Ніжинського і Прилуцького, який освятив стартовий фестиваль, що проходив тоді під гаслом «Моє село - моя столиця, моя провінція свята».

Привітати учасників фестивалю прибули заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова районної ради Віталій Кочерга, очільник райдержадміністрації Віктор Міщук, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Сергій Хоботня, представники духовенства, громадських організацій...

Розпочався фестиваль святковою почесною ходою. З піснями люди йшли від пам'ятного знака Христа Спасителя до Святого поля, край села, де і відбулися святкові дійства.

Вітаючи учасників святкового заходу, заступник голови обласної ради Арсен Дідур наголосив, що дуже приємно, що таке мальовниче село Піски припало до душі своєю гостинністю та неповторною атмосферою як численним народним митцям, творчим колективам нашого прекрасного краю, неординарним особистостям і жителям Сіверщини, так і гостям з інших куточків України.

На переконання виступаючого, цей масштабний культурно-мистецький форум сприятиме відкриттю нових творчих обдарувань, збагаченню духовних і культурних традицій українського села.

Арсен Дідур від імені обласної ради висловив щиру вдячність всім, хто з любов'ю до рідного краю долучився до організації і проведення цього чудового свята народної культури...

Напрочуд цікавою була культурно-духовна частина фестивалю. Концертну програму розпочав хор «Благовіст» чоловічого Благовіщенського монастиря з міста Ніжин. Особливий фурор викликала до себе зірка української естради та телебачення, співачка і телеведуча, народна артистка України Оксана Пекун. Майстерно виступали хореографічні, фольклорні колективи та гості свята з різних куточків нашого краю.

Упродовж дня діяли майстер-класи народних умільців - від молотіння пшениці ціпом, косіння трави та інших господарських вмінь - до розпису народними візерунками, гончарства, ковальства, плетіння та багато цікавого і корисного, що може бути у сільському житті.

Прикрасою свята булопоказове кінно - трюкове шоу від членів клубу «Козацький Герць» під керівництвом Євгенія Крутова з м. Чернігів. Незабутнім був і парад вишиванок.

Для відпочинку і ночівлі гостей було розбите наметове містечко, працювала польова кухня, яка радо пригощала всіх запашним кулішем.

Черговий всеукраїнський фестиваль "Відродження українського села, його духовності і культури" закінчився. Маємо надію, що на наступний раз, він буде ще цікавішим, збере більше гостей, яким не байдуже до майбутнього українського села.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.