Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 3 липня, 15:04:47

Відбулося відкриття виставки картин "Мовою пензля співає душа" Тетяни Царської

24.05.2016   17:18Агенцiя

В Мистецькій вітальні Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулось відкриття виставки картин "Мовою пензля співає душа" чернігівської художниці, члена Народного аматорського об’єднання художників "Деснянська палітра" Тетяни Царської.

Цікаво, що вернісаж припав на День вишиванки. Це мальовниче свято покликане зберегти народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Започатковане в 2006 році, святкується в третій четвер травня. Останнього часу, воно набуло широкого розмаху, оскільки люди близько 50-ти країн світу відзначають цей день разом з українцями, одягаючи вишиванки.

Символічно, що багато гостей, які завітали на відкриття виставки талановитої художниці, були у вишиванках.

Тетяна Іванівна Царська народилася 10 жовтня 1955 року в місті Кутаіс (Грузія). У 1962 році разом із сім’єю переїхала до Чернігова. В 1974 році закінчила технікум радянської торгівлі та отримала диплом товарознавця. З 2006 року – учасник Народного аматорського об’єднання художників "Деснянська палітра". Працює в техніці масляного живопису. Роботи знаходяться як у приватних колекціях, так і в музеях багатьох країн: Чехії, Росії, Білорусі, Іспанії, Китаю, Франції, Нідерландів, Італії, Ізраїлю та ін.

На виставці "Мовою пензля співає душа" художниця представила 21 роботу в жанрі пейзажу, портрету, натюрморту. В її картинах відображається талановита особистість, великий шлях творчої діяльності та безмежна любов до мистецтва, що захоплює глядачів, залишаючи в їх серцях незабутні враження.

Надія Заваліна, заступник директора Чернігівського навчально-методичного центру культури і мистецтв, в своєму виступі відзначила співзвучність назви виставки з ліричною душею художниці, з якою легко та приємно спілкуватися. Вона виявила надію на подальшу співпрацю митців Чернігівщини як з обласною бібліотекою, так і з іншими закладами культури.
Голова "Деснянської палітри" Людмила Бешун привітала Тетяну Іванівну від усіх художників організації. Вона  побажала натхнення та цікавих вернісажів, відмітивши, що персональна виставка – це не тільки звіт художника, а й досягнення для всього об’єднання.

З вітанням виступила і давній користувач та друг бібліотеки, що захоплюється творчістю митців Чернігівщини, Світлана Шимко. "Якщо хтось запалює зірки на небі – значить, це комусь потрібно", –  згадала цитату з "Маленького Принца" де Сента-Екзюпері Світлана Сергіївна. – Сьогодні з новою силою запалала одна з таких зірочок. Роботи Тетяни Царської дуже ніжні та тендітні, душевні та зворушливі, що викликають піднесення душі". Вона побажала художниці, щоб її творчість була завжди потрібною, а небо частіше посилало все, що потрібно людині для щастя.

Подякувавши гостям за теплі слова, Тетяна Царська прочитала власний вірш та згадала свою бабусю, яка в дитинстві розповідала на ніч безліч казок, що сама й вигадувала. Це залишило значний слід в дитячій пам’яті та заронило зернину творчості в юну душу майбутньої художниці, що проросло та розквітло багатобарвною квіткою образотворчого мистецтва та поезії.

Тетяна Іванівна розповіла, що свої роботи вона відпускає дарувати тепло та радість шанувальникам прекрасного без вагань. Тому портрет Тараса Шевченка, що також представлений на виставці, дарує бібліотеці, відчуваючи, що це найкраще для нього місце.

Музичним привітанням для художниці стали авторські пісні "Чарівна весна" та "Червоне намисто" відомого чернігівського дуету "Голос душі" у складі Ольги та Руслана Шведів.

Гості отримали задоволення від спілкування з талановитими митцями Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

12:13

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу

Обстріли прикордоння, повістки білорусам та російські десантники у Брянській області: ситуація на ранок 2 липня за зведенням Генштабу 12:05

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 2 липня 2022 року.

2 липня - цей день в Україні і світі

2 липня - цей день в Україні і світі 12:02

2 липня відзначають Всесвітній день НЛО, Міжнародний день кооперативів, Міжнародний день спортивного журналіста і Міжнародний день Дніпра.

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини