Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 16:22:18

"Шлях воїна – один на двох"

19.05.2016   09:28Агенцiя

18 травня в приміщенні Колегіуму на території Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (на Валу) відкрилась виставка колекції козацької та самурайської зброї. Виставка започаткована у рамках нового історико-просвітницького проекту Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Фельдмана».

У колекції із Feldman Family Museum зібрані давні самурайські мечі та безцінні реліквії козацької доби — предмети озброєння та персні-печатки, що належали представникам козацької старшини, і навіть гетьманам. 

Відкрив виставку Генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь. Він повідомив, що на виставці представлені 69 експонатів колекції мецената, відомого українського державного та громадського діяча Олександра Фельдмана, які демонструють військову міць українського війська козацької доби.

За його словами виставка показує спадкоємність кращих військових традицій українського війська, зброя якого має багато спільного зі зброєю легендарних японських воїнів – самураїв.

Олександр Фельдман, який взяв участь у церемонії відкритті колекції, подякував чернігівцям за увагу та інтерес до його колекції й зазначив, що планує провезти виставку по різних містах України, серед яких: Львів, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ та ін. Він також зауважив, що люди, які володіли цією зброєю любили свою Батьківщину й цінували свою свободу, і ці традиції мають передаватися від покоління поколінню.

Заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький відзначив важливу роль виставки у військово-патріотичному вихованні молодого покоління, особливо в умовах ведення військових дій на території нашої країни.

Коментуючи відкриття виставки, Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко наголосив, що це визначна й цікава подія для чернігівців та гостей міста, адже це гарний привід  популяризувати історичні та культурні знання, виховувати патріотизм та гордість в суспільстві за свою країну. Він також висловив вдячність за те, що робиться для цього зусиллями меценатів.

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини