Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 червня, 03:13:47

Pretium Laborum Non Vile Нагорода не поступається подвигу

17.05.2016   08:22Агенцiя

13 травня у Військово-історичному музеї – відділі Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського відкрилася виставка “Іноземні нагороди XVІІІ–XX століть з колекції Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського”, приурочена до Міжнародного дня музеїв.

Виставка має на меті представити широкому загалу нагороди країн Європи, Азії та США. Експонуються в оригіналах та копіях понад 130 музейних предметів: державні нагороди, пам’ятні медалі, випущені на честь видатних людей або знакових в історії країн подій, відзнаки громадських організацій, спілок ветеранів війни, нагороди за трудові та спортивні досягнення.

Чимало нагород походить з країн, які вже зникли з політичної карти світу або сьогодні мають іншу назву. Відвідувачі мають унікальну нагоду ознайомитися зі зразками фалеристичних пам’яток Австро-Угорської імперії, Німеччини на різних етапах її історії, Балканських країн (Румунія, Болгарія, Сербія, Чорногорія), Польщі, Чехії та Словаччини, Франції, Італії, Бельгії, Великої Британії, Сполучених Штатів Америки, Японії, Китаю, Афганістану, Північної Кореї та Монголії.

Виставка дає змогу прослідкувати окремі періоди історії різних країн та континентів, злети та падіння імперій, зміну правителів та політичних систем. Представлені на ній артефакти слугують цінним джерелом інформації про успіхи та поразки у воєнних конфліктах, мужність та героїзм у боротьбі за незалежність і, навіть, про природні катаклізми чи стихійні лиха, які спіткали цілі народи.

Серед них – відомі європейські нагороди: прусський знак ордена Червоного орла, Хрест військових заслуг, медалі “За хоробрість” (Австро-Угорщина), зірка ордена св. Олександра (Болгарія), зірка та знак ордена князя Прибини (Словаччина), польський орден “Віртуті Мілітарі” тощо. Рідкісними у музейних зібраннях є нагороди країн Сходу, зокрема, пам’ятна медаль на честь вступу на престол імператора Сьова (Японія).

В музейній експозиції широко представлені нагороди колишнього Радянського Союзу. В грудні 2015 року відкрилася виставка нагород України. І ось тепер відвідувачі можуть оцінити мистецтво нагород інших країн.


Людмила Пасічник, старший науковий співробітник Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського

 

Останні новини Чернігівщини

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття

На дорозі Р-69 Київ - Вишгород - Десна - Чернігів на тимчасових об'їздах біля двох зруйнованих мостів влаштували тверде покриття 18:25

Проїзд став комфортнішим. Для цього використано матеріали відфрезерування, отримані в процесі ремонту дороги.

18:18

Інженерно-саперні підрозділи Держспецтрансслужби Міністерства оборони України продовжують розмінування транспортної інфраструктури Чернігівщини.

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг

У Ніжині відбудеться патріотичний велопробіг 17:41

Наближається свято Дня Конституції України. З нагоди свята буде проведено вело флешмоб "Я допомагаю ЗСУ".

В’ячеслав Чаус вручив сертифікати чемпіонам Дефлімпійських ігор та їхнім тренерам 17:22

11 медалей (10 золотих та 1 срібна) — результат чернігівських спортсменів на XXIV літніх Дефлімпійських іграх з плавання та кульової стрільби серед осіб з порушеннями слуху.