Чернігів прийматиме Перший "КіноДок"
Про непересічну для Чернігова подію — І Міжнародний кінофестиваль документального патріотичного кіно "КіноДок" — говорили 16 травня, на прес-брифінгу в облдержадміністрації.
Ініціатори та організатори проведення фестивалю Ганна Левківська на народний артист України Дмитро Чирипюк висловили переконання, що документальне кіно – найкращий продукт, щоб зафільмувати реальне життя людей і країни, особливо у сьогоднішній непростий час. До того ж це чудова можливість розказати світу про Україну.
Тема ж патріотичного кіно наразі є надзвичайно актуальною і важливою. Підтвердженням цього є велика кількість заявлених на кінофестиваль стрічок – понад сімдесят. За умовами ж конкурсу, безпосередньо на фестивалі будуть представлені 20 робіт. Цього року журі надало перевагу вітчизняним кінострічкам – їх 17. Ще три фільми – зарубіжні.
Організатори фестивалю пишаються, що головою журі «КіноДоку» 2016 погодився стати всесвітньо відомий польський кінорежисер Кшиштоф Зануссі. До складу журі також увійшли наші видатні співвітчизники – народний артист України Богдан Бенюк, Михайло Іллєнко, Сергій Маслобойщиков.
Як пояснили організатори проекту, однією з причин обрати саме Чернігів площадкою для масштабного кінофоруму стала постать великого митця Олександра Довженка, який народився на Чернігівщині. Недаремно саме із символічного запалення вогників фестивалю на його малій батьківщині в Сосниці і розпочнеться відлік часу нового міжнародного фестивалю.
Загалом фестиваль триватиме три дні – з 20 по 22 травня. Крім перегляду конкурсних кінострічок (який, паралельно проходитиме як для журі, так і для широкого глядача), буде представлена велика позаконкурсна програма. А це і покази фільмів відомих кінорежисерів, і майстер-класи митців, зустрічі з творчими особистостями. Розпочнеться ж кінофорум відкритим показом фільму «Зима у вогні» на Красній площі міста. На відкриття фестивалю організатори обіцяють запросити широке представництво знаних в Україні людей.
Програма «КіноДоку» буде частиною масштабних заходів, які проходитимуть у Чернігові з нагоди відзначення Дня Європи. Про це розповів директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій обласної державної адміністрації Олександр Левочко. Він зазначив, що велика кількість заходів, яка буде запропонована чернігівцям і гостям міста, має стати значною подією для Чернігова, привернути туристів до нашого міста.
Важливо, що заради проведення фестивалю об’єднуються зусилля представників місцевої влади та громадськості. На цьому, зокрема, акцентував увагу голова Громадської ради при обласній державній адміністрації Вадим Антошин – один із організаторів заходу від нашої області.
Всі виступаючі висловили сподівання, що перший фестиваль «КіноДок» стане традиційним, дасть поштовх подальшому розвитку неігрового кіно в Україні та популяризуватиме його у світі.
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові вшанували пам‘ять жертв Голокосту 18:20
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме цього дня у 1945 році був звільнений Аушвіц – один із найбільших нацистських таборів смерті.
В Україні відновлюється опитування щодо зайнятості та безробіття населення 18:16
Головне управління статистики у Чернігівській області інформує, що з 19 січня 2026 року в Україні розпочинається обстеження робочої сили – вибіркове опитування населення (домогосподарств), яке проводиться на виконання Плану державних статистичних спостережень на 2026 рік і є частиною євроінтеграційних процесів України.
За матеріалами СБУ вирок заочно отримав рашист, причетний до катувань цивільних на Чернігівщині 18:11
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 13 років позбавлення волі отримав військовослужбовець збройних сил рф, який знущався та катував цивільних на Чернігівщині.
Житель Чернігівщини втратив понад 5 тисяч гривень, купуючи зарядну станцію 18:09
Хотів придбати зарядну станцію, натомість втратив понад 5 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 16:06
Слідчі поліції Чернігівщини під процесуальним керівництвом прокуратури повідомили про підозру лідеру злочинного угруповання та трьом його спільникам, які виготовляли кілограмові партії психотропів для збуту по території України.