Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 22:17:00

Як оживити бібліотечну справу

08.04.2016   09:37Агенцiя

Сьогодні бібліотечна справа потребує комплексних системних організаційних, структурних і технологічних змін згідно із сучасними загальносвітовими тенденціями. Значна їх частина передбачена розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 березня поточного року, яким схвалено Стратегію розвитку бібліотечної справи на період до 2025 року «Якісні зміни бібліотек для забезпечення сталого розвитку України».

В.о. директора Департаменту культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Олександр Левочко розповів про бібліотечну мережу області, яка на сьогоднішній день складає 716 бібліотек, та стан справ в бібліотечній галузі.

Директори бібліотек у своїх виступах особливу увагу зосередили на заходах патріотичного спрямування.

Книгозбірні Чернігівщини посідають вагоме місце в сучасному інформаційному суспільстві і виконують одну з найважливіших соціальних функцій – надають користувачам вільний та безкоштовний доступ до фондів та інформаційних ресурсів.

Мережа публічних бібліотек в Чернігівській області сформувалась в 70-80-х роках минулого століття і відтоді зазнала не надто значних змін. Дещо зменшилась кількість цих закладів, відбулась децентралізація Ріпкинської ЦБС. Але традиційно функціонують сільські, селищні, міські бібліотеки, районні та міські ЦБС.

Однак останнім часом намітилися процеси, що можуть кардинально змінити мережу бібліотек, які не можуть існувати в такому вигляді як зараз. Адже сьогодні недооцінена роль бібліотек як соціальних інституцій, нормативна база не відповідає сучасним вимогам (Закони «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про обов'язковий примірник», «Про авторське право», «Державні закупівлі»), роками обмежене фінансування призвело до того, що у бібліотеках застарілі фонди, незадовільний стан матеріально-технічного забезпечення, відсутні комфортні умови для обслуговування користувачів, низькі темпи комп’ютеризації тощо.

Радник голови обласної державної адміністрації Василь Чепурний підняв питання щодо перейменування Чернігівської обласної бібліотеки для дітей ім. М.Островського на виконання Закону України «Про декомунізацію».

На нараді вирішили створити робочу групу працівників бібліотек всіх рівнів і розробити Концепцію та обласну програму розвитку бібліотечної справи в Чернігівській області до 2025 року, врахувавши проблемні питання та визначивши шляхи їх вирішення.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.