Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 6 травня, 20:01:04

Фестиваль-конкурс молодих композиторів. ФОТОрепортаж

04.04.2016   08:03Агенцiя

Не скудніє Україна молодими талантами. Це ще раз підтвердив XXI Відкритий фестиваль-конкурс молодих композиторів ім. Л.М.Ревуцького який щорічно, починаючи з 1995 року, проходить на Чернігівщині. Конкурс проходив у п,яти номінаціях. І треба сказати – це єдиний конкурс на Україні для юних композиторів музичних шкіл та училищ.

Кожного року до Чернігова близько 30 чоловік по весні з усіх куточків неосяжної України злітаються молоді таланти щоб помірятися своїми здобутками. Географія конкурсантів досить широка; Кривий Ріг, Суми, Дніпропетровськ, Полтава, Харків, Кременчук і звісно Чернігів. 
При цьому, треба сказати, що композиторська справа тут викладається лише факультативно і лише в консерваторії  вона у  навчальних планах. А останні дослідження говорять проте, що Моцарт у 3 чи 5 років вже писав геніальні твори. Отже виходить, що композиторська справа у ранньому віці - це унікальне явище у природі музичного мистецтва.

До складу журі входили викладачі шкіл та училищ, а очолив журі композитор, народний артист України, професор Харківського Державного університету мистецтв, завідувач кафедри композиції Птушкін Володимир Михайлович.

На конкурсі звучали твори на різноманітні теми. Цього року конкурс був більш серьозніший, професійний. Учасників конкурсу хвилює все; і природа, і любов, і література до якої вони звертаються у своїх творах.

Вокальна музика, поезія різних країн та напрямків. Події на Україні спонукають дітей до серьозних роздумів. Було більше драматичних творів, більше було творів із складною гармонічною політурою, поліфонічні та оркестрові твори.

Один із показників фестивалю це патріотична пісня про Україну. Прекрасні твори, прекрасні пісні на прекрасні поетичні рядки наших класиків. Із минулих конкурсів була тенденція джазу, обробки народного фольклору.

Дитяча натура – це та єдина правда яка діє в цьому світі, все що вони пишуть, переживають то правда - сказав засновник і організатор  фестивалю директор Чернігівського музичного училища ім. Левка Ревуцького  Володимир Суховерський, коментуючи цьогорічний конкурс. Конкурс взагалі унікальний тим, що він оцінює всі таланти, якщо ви тут ви вже – талант.

Виконавча майстерність висока, але не всіх учасників. Відповідаючи на моє запитання про доцільність фестивалю-конкурсу голова журі, народний артист України Володимир Птушкін відповів, що «я завжди з нетерпінням чекаю весну, конкурсу бо він для мене як ковток свіжого повітря, звідси ми черпаємо кадри».

Звісно по результатам конкурсу були Грамоти, цінні подарунки.

Свій подарунок отримала і наймолодша учасниця конкурсу, учениця школи мистецтв при Чернігівському музичному училищі ім.Л.Ревуцького Лущик Віталіна.

А «ГРАН-Прі» фестивалю однозначно виборов студент III-го курсу Чернігівського музичного училища Артем Бриль. Слід відмітити, що в минулому році Артем отримав теж Гран-Прі. Ось так зростають юні композитори в Україні і зокрема у Чернігові.


Фоторепортаж з фестивалю Віктора Кошмала.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 25 нових випадків COVID-19

Виявлено 25 нових випадків COVID-19 17:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 6 травня в області зафіксовано 25 нових випадків COVID-19.

Національний заповідник

Національний заповідник "Чернігів стародавній" відновлює екскурсійну діяльність 17:10

З 6 травня відновлюється екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» (у Колегіумі, Борисоглібському соборі, Антонієвих печерах).

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА

Стан виплати заробітної плати працівникам Чернігівської області. ДОВІДКА 16:36

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій Чернігівської області на 1 квітня 2021 року становила 10,7 млн.грн.

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі

У Чернігові міський пасажирський транспорт відновлює роботу у звичайному режимі 13:54

У Чернігові відсьогодні відновлюється робота міського пасажирського транспорту у звичайному режимі. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 6 травня.

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху

Корюківка: рятувальники ліквідували пожежу деревообробного цеху 13:08

6 травня о 01:36 до Служби порятунку "101" у м. Коріківка надійшло повідомлення про пожежу будівлі деревообробного цеху ТОВ "Ванесса", що у районному центрі.