Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 28 листопада, 10:57:22

Виповнюється 60 років, як побачила світ кіноповість "Зачарована Десна" Олександра Довженка

21.03.2016   08:56

Цими днями виповнюється 60 років відтоді, як побачила світ кіноповість «Зачарована Десна» Олександра Довженка.

В журналі «Дніпро» у березні 1956 року було вперше надруковано даний твір. Як писав редактор журналу Олександр Підсуха 27 березня в листі до О. Довженка: «Зачаровану Десну» читають з великим захопленням. В Ірпені у мене брало її кілька чоловік, читали, раділи.»

Виходить, твір відразу сподобався читачам. Потім вийшла книга, яка перевидавалась багато разів, видається і нині.

У книзі показано світ дитинства малого Сашка. Світ, який вдалося зберегти в різних речах, в старій хатині, клуні та навіть в груші-спасівці, яка й зараз росте за хатою, а влітку рясно родить соковиті плоди. До речі, з цією грушкою пов‘язана місцева легенда: коли доторкнутись до неї долонею і попросити про здійснення якогось бажання – воно обов‘язково збудеться!

Занурюватись у світ дитинства Довженка люблять і дорослі, і діти. Особливо ж діти, яким цікаво побачити той, описаний у книзі, двір, у якому пройшло дитинство відомого режисера.

Отож з нагоди «дня народження» кіноповісті в Сосницькому музеї Довженка з 14 по 20 березня триває тематична екскурсія «Світ Сашкового дитинства у «Зачарованій Десні».

У п‘ятницю музей відвідували гімназисти Сосницької гімназії ім. О.П.Довженка, яких стежинами Сашкового дитинства провела науковий співробітник музею Оксана Плитник. Діти обійшли обійстя, загадували бажання біля груші, роздивлялись різні експонати в світлиці, славнозвісну картину «Страшного суду», колоритно описану у творі. Також у кінозалі музею познайомились з композицією, зробленою майстром-різьбярем Анатолієм Семенцовим за мотивами книги, та подивились на широкому екрані найяскравіші фрагменти фільму «Зачарована Десна» (знятого дружиною режисера Юлією Солнцевою на території Сосниччини).

Останні новини Чернігівщини

Вчинив дебош у магазині та втік ховатися у чужу квартиру: поліцейські вгамували агресивного чоловіка і передали його медикам 10:24

Співробітники Чернігівського райуправління поліції за силової підтримки роти поліції особливого призначення зупинили агресивну поведінку чоловіка, який влаштував погром в пивному магазині, а потім вдерся до чужої квартири в сусідній п’ятиповерхівці та зачинився там.

В області перевірятимуть готовність роботи автотранспорту в зимовий період 10:22

Комплекс заходів на автомобільному транспорті «Перевізник зима» буде відбуватися з 01 по 21 грудня 2023 року. Про це інформує Відділ державного нагляду (контролю) у Чернігівській області.

Діє програма безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни 10:20

Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які на сьогодні діють у 8 областях України. Там можна пройти як первинну професійну підготовку, так і перепідготовку чи підвищення кваліфікації.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:17

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 7 пожеж.

28 листопада - цей день в Україні та в світі

28 листопада - цей день в Україні та в світі 09:15

ДЕНЬ 643 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 643 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини