Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 липня, 19:24:42

Дивосвіт вишитих картин Світлани Щітки. ФОТОрепортаж

11.03.2016   15:05Агенцiя

Жінки з давніх часів займалися рукоділлям. Вони прикрашали вишивкою одяг, взуття, головні убори, предмети інтер’єру та побуту. Вишиті картини-це нова сторінка в історії української вишивки.

Оцінити красу вишитих робіт ніжинці можуть на виставці-захопленні «Радісні барви творчості», яку відкрито на абонементі Ніжинської центральної міської бібліотеки. Тут представлені роботи вчителя молодших класів ЗОШ №5 Світлани Олександрівни Щітки. Назва виставки передає ті незабутні враження, які отримуєш від перегляду вишитих картин. Палітра кольорів і відтінків вражає. Майстриня віддає перевагу пейзажам: берізкам на узліссі, Карпатам з гірською річкою, тихому річному берегу. Вона милується полем червоних маків, українським вітряком, левами серед дикої природи, домашніми кицьками біля вікна.

«До вишивки я доторкнусь вустами,
І черемшини пахощі вдихну.
Мов оживають маки під руками,
Росу дзеркальну я із них змахну»

Є у Світлани Щітки й загадкова постать давньоєгипетського фараона Тутанхамона. Наші пращури прикрашали домівки рушниками. Альтернативою їмстали сьогодні вишиті картини. Нитка з голкою в багатьох культурах є предметом, присутнім в ритуалах та обрядах. Виконуючи роботу, майстриня заряджає її своєю енергетикою.Тому приступати до творчого процесу треба в гарному настрої, зі світлими думками. Згідно Фен-Шую, бажано це робити у західній частині квартири, яка стимулює творче мислення.

Як кажуть у народі, від долі не втечеш. Одного разу дочка авторки картинотримала завдання від вчителя трудового навчання-вишити щось на полотні. Світлана Олександрівна взялась за діло. Потім колега сміялася з їх старання, оскільки вишивати треба було по канві. Так  з’явився інтерес до цього вида творчості, що переріс у захоплення. Тепер Світлані Олександрівні із Києва привозять зразки картин для вишивання. А нитки, згідно кольорам і відтінкам, вона підбирає сама. Хоча сучасні  набори для вишивання складаються з усього необхідного,треба тільки чітко додержуватися інструкції. Та творчий запал перемагає.Вишиває Світлана Щітка хрестиком, нитками муліне.Зараз вонидуже дорогі. Сама підбирає рамки для робіт. Має вже сорок картин. Пані Світлана вважає, що вишиті картини створюють неповторний затишок у домі. Тому кухню вона прикрасила натюрмортами, в кімнатах своя тематика.Для друзів її барвисті роботи-найцінніший подарунок.

Вишивання є непростою і копіткою працею. Канва для роботи повинна бути міцною, муліне-довго зберігати кольор, а рамку треба вибрати надійну та якісну. Вишиті картини у руках майстрині з простого hand-madeперетворюються у виріб, якому немає ціни. І створюється він не один час

Для пані Світлани це не просто хоббі, а можливість привнести у життя красу, доброту.

«Життя у вишивці, а вишивка-життя.
На полотні найтонші, найщиріші,
Розкладені жіночі почуття» 

Сьогодні «малювання голкою» знаходить все більше прихільників. Це захоплення не залежить від віку, професії, гендерної належності. Художнє хобі наповнює життя новими емоціями, розвиває творчі здібності, робить його змістовнішим. Якщо жити-то жити красиво.

Художня вишивка на виставці «Радісні барви творчості» викликає захоплення у читачів абонементу. Будь-який інтер’єр стає затишним і домашнім, якщо на стінах з’являються вишиті картини. Ними можна прикрасити вітальню, спальню, дитячу кімнату. Такі картини є самостійним витвором декоративно-прикладного мистецтва. Вишиті роботи завжди доречні.

Н.Старінко, бібліотекар Ніжинської ЦБС
 

Останні новини Чернігівщини

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму

Наводять лад у всіх укриттях Чернігова, а також забезпечать їх генераторами та ємностями для води. Виконавчий комітет погодив відповідну програму 17:08

Усі укриття у Чернігові вже приводять до ладу. Виконавчий комітет Чернігівської міської ради погодив Програму удосконалення мережі найпростіших укриттів на 2022-2023 роки.

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини

Допомога продовжує надходити до Чернігівщини 17:07

Військова агресія російської федерації завдала шкоду не тільки життю і здоров’ю людей, а й інфраструктурі населених пунктів.

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну?

Модульні будинки у громадах. Як забезпечити житлом тих хто його втратив через війну? 17:03

Тисячі житлових будинків знищили росіяни за час нового вторгнення. Мільйони українців покинули свої домівки й сьогодні не мають також житла. Як забезпечити таку кількість людей житлом?

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька

Рятівна місія зі щасливим фіналом: на Ічнянщину повернули 11-річного хлопчика із Донецька 10:52

До бабусі на Ічнянщину з тимчасово окупованого Донецька вдалося повернути 11-річного Олександра.

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті

Майже сотня дітей з Чернігівщини оздоровлюється на Закарпатті 10:48

Тиждень тому 94 вихованці п’яти закладів освіти інтернатного типу з Чернігівщини поїхали оздоровлюватися до Закарпаття.

АНОНСИ ПОДІЙ