Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 12 квітня, 00:52:16

Відбулося відкриття виставок світлин "Добрий світ" Юрія Хромушина та "Випадково проходячи поруч…" Василя Катімана

10.03.2016   10:43Агенцiя

В Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка відбулося відкриття виставок світлин двох талановитих фотохудожників «Добрий світ» Юрія Миколайовича Хромушина та «Випадково проходячи поруч…» Василя Віталійовича Катімана.

Василь Віталійович – чернігівець, Юрій Миколайович – переселенець з Луганська. Митці зустрілись в Чернігові, потоваришували і вирішили разом представити свою творчість.

Ведуча заходу, Лідія Сенченко, бібліотекар відділу мистецтв, розповіла, що Юрій Хромушин – заслужений журналіст України, член Національної спілки фотохудожників України. В 2015 році всі бажаючі вже мали можливість познайомитись з його творчістю в бібліотеці на персональній виставці «Добрий світ», а в 2016 році – на щорічній фотовиставці Чернігівської обласної організації НСФУ. На виставці, присвяченій 25-річчю Національної спілки фотохудожників України в Києві, дві роботи Юрія Миколайовича отримали срібні медалі в номінаціях «Художня фотографія» та «Документальна фотографія».

Василь Катіман – давній друг бібліотеки, обдарований фотохудожник. Його перша персональна виставка «...Обо всем понемногу» була презентована в Чернігівській ОУНБ ім. В.Г. Короленка у 2015 році.  Василь Віталійович людина щира та доброзичлива і позитивне світосприйняття відображується на його світлинах.

На виставках представлено 53 світлини, які об'єднані великою любов'ю до художньої фотографії.

Василь Катіман у своєму виступі подякував всім, хто долучився до організації фотовиставок. Зокрема, Миколі Павловичу Турчину за редакторську допомогу та друк фото, працівникам бібліотеки за монтування виставки та організацію заходу. Цікавою ідеєю митця стала пропозиція на базі бібліотеки – «храму мистецтва» – створити клуб «Культурна еліта міста Чернігова». Фотохудожник розповів про свій творчий шлях та запросив студентів, присутніх в залі, до фотоклубу «Прекрасне поруч», який діє на базі Чернігівської ЦМБ ім. М.М. Коцюбинського. Василь Віталійович акцентував увагу молоді на творчому підході до фотографування: цікаві світлини можна зробити і звичайним телефоном з камерою, важливий лише погляд художника, що може помітити незвичні миттєвості життя.

Про світлини свого друга Юрія Хромушина Василь Катіман захоплено сказав: «В жодній з його фотографій немає постановки. Він нічого не нав’язує і не мудрує. Навіть бабці, що сидять на лавочці, можуть нас розчулити».

Юрій Хромушин, в свою чергу, розповів, що всі світлини, представлені на виставці, він зробив влітку 2015 року на Чернігівщині (селах Локнисте, Гориця, Гусавка). Він народився та почав фотографувати в селі і немовби «повернувся назад у дитинство». Пізнавальною була розповідь фотохудожника про історію створення світлин, де в кожному кадрі відобразився цікавий світ.

У друга Василя Катімана Юрій Миколайович вчиться завзятості та працьовитості. «Та найголовніше, – відмітив заслужений журналіст України, – що Василь Віталійович має свій особистий, неповторний та вишуканий стиль фотографування.»

Члени НСФУ Віктор Кошмал та Валерій Шайгородський у своїх виступах звернули увагу на те, що фотохудожники хоч і представили спільно свої світлини на виставках, але роботи у них різні: Василь Віталійович презентував фото з життя міста, а Юрій Миколайович – чарівність сільського буття. «Життя так влаштоване, що більшість людей проходить поряд, не помічаючи цікаві та важливі дрібнички, – сказав Віктор Миколайович. – Але якщо є погляд фотохудожника – радуйте глядачів своєю творчістю, як роблять це наші митці.» Валерій Миколайович закликав бачити красу буття: «Саме такі світлини, представлені на виставці, спонукають зупинитись та задуматись про швидкоплинність життя і важливість радіти кожній хвилині.»

Вікторія Іванівна Солонікова, бібліотекар відділу краєзнавства, подякувала фотохудожникам за чудову виставку та відмітила, що Чернігівська ОУНБ тісно співпрацює з багатьма митцями, знайомлячи з їх творчістю чернігівців та гостей міста. Фотографії Юрія Хромушина, на її думку, наповнені  тихою і спокійною атмосферою села та можуть зацікавити навіть людей, які ніколи не відчували особливостей українського побуту. У роботах Василя Катімана Вікторія Іванівна відчула філософські, романтичні роздуми та пошуки автора.

Студентка медичного коледжу висловила вдячність фотохудожникам за прекрасні виставки і велику любов, щирість та доброту, що випромінюють фотографії, якими неможливо не замилуватися.

Останні новини Чернігівщини

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років

10 чудес світу, які можуть зникнути в найближчі 20 років 11:46

Туристичний портал Budget Travel склав список із десяти чудес світу, які можуть зникнути до 2040 року.

Cмачні рецепти вихідного дня: 8 корисних сніданків в банці 11:21

Сніданок у банці - це дуже класно. По-перше, смачно й корисно, по-друге, дуже просто, а головне - його можна приготувати з вечора, заощадивши дорогоцінні ранкові хвилини для чогось більш приємного, наприклад, для сну.

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня

Гороскоп на наступний тиждень з 12 по 18 квітня 11:11

12 квітня - молодий Місяць. У цей день утримайтеся від починань, великих фізичних і емоційних навантажень. Можна планувати, мріяти і подумки моделювати бажане майбутнє.