Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 2 квітня, 11:18:58

Класик європейської графіки

09.03.2016   09:55Агенцiя

В Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана на вшанування пам’яті Тараса Шевченка відбулося відкриття виставки графіки з фондів музею відомого митця Василя Касіяна.

Цього року виповнюється 120 років від дня народження Василя Касіяна (1896 – 1976) – народного художника СРСР, дійсного члена Академії мистецтв СРСР, першого лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка. Він зробив вагомий внесок у становлення станкової та книжкової графіки.

Будучи неперевершеним митцем української графіки, майстер створив геніальну Шевченкіану. За своє творче життя митець проілюстрував п’ять разів письменницьку спадщину Кобзаря, використовуючи різні графічні техніки – офорт, дереворит, лінорит, суха голка, м'який лак, аквантинта, акварель тощо. Касіян перший дослідив, зібрав і описав офорти Тараса Григоровича. У 1939 році він зробив з оригінальних дощок Шевченка два відбитки «Старости» та «Судня рада», 1844. Лаконічні композиції, що мають яскраво виражений жанровий характер, щиросердно змальовують реальні сторінки з життя та побуту українського селянства.

Ніна Бібік, Наталія Шумська – куратори виставки

Останні новини Чернігівщини

«Творча майстерня» для дітей: поліцейські Чернігівщини продовжують проводити арт-терапевтичні заходи 12:19

Психологи Головного управління Національної поліції Чернігівської області продовжують роботу в напрямку арт-терапії «Творча майстерня» для дітей поліцейських, які на собі відчули всі страхи бойових дій у Чернігові та потребують психологічної підтримки.

Як пройти реабілітацію після ампутації та встановити протез за державної підтримки 12:07

Війна кардинально змінила життя мільйонів українців — як цивільних, так і військових.

Дитячим будинкам сімейного типу Чернігівщини надали допомогу від першої леді України Олени Зеленської 12:05

У Чернігівській області вже вдруге дитячі будинки сімейного типу отримали благодійну допомогу від першої леді Олени Зеленської.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини