Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:22:48

З нагоди 160-річчя з дня народження Софії Русової. ФОТОрепортаж

19.02.2016   09:35Агенцiя

18 лютого громадськість відзначила 160-річницю з дня народження Софії Федорівни Русової, яка народилась у с. Олешня Ріпкинського району на Чернігівщині.

Софія Русова - видатний педагог, історик, письменниця, психолог, громадський діяч України. Приклад життя й творчості, педагогічна й просвітницька діяльність Софії Русової сьогодні відіграє значну роль й завжди актуальна. Її творча спадщина є цінним дороговказом на шляху розбудови української національної школи. Цій проблемі вона присвятила своє життя.

Вшановуючи внесок Русової у розвиток педагогічної науки, рішенням Чернігівської обласної ради з 2007 року було засновано щорічну обласну Премію імені Софії Русової, яка вручається кращим працівникам освітньої галузі Чернігівщини. На разі в області пройшло ряд пам'ятних заходів присвячених педагогу-просвітителю. Зокрема, на базі Ріпкинської гімназії у Ріпкинському районі, було відкрито пам'ятник Софії Русовій.

А у меморіальному будинку музею-заповідника М. Коцюбинського у м. Чернігів відбувся круглий стіл «Раз добром нагріте серце, вік не охолоне». Його учасники під час цікавої і змістовної розмови поділилися думками про значення постаті Софії Русової в історії української педагогіки та громадському житті Чернігова у другій половині ХІХ століття. Захоплення присутніх на заході викликав невеликий фортепіанний концерт, складений з музичних композицій класичних авторів, твори яких любила і майстерно виконувала Софія Русова.

З нагоди вшанування видатного педагога у  Чернігові, в  обласному центрі фестивалів та концертних програм відбувся урочистий вечір-концерт «Шлях до Софії»  та нагородження переможців другого Відкритого пісенного фестивалю «Озброєний піснею». Фестиваль проходив за підтримки управління освіти та науки Чернігівської обласної державної адміністрації і благодійного фонду ім.Софії Русової. За рішенням журі Гран-Прі фестивалю завоювала  Анастасія  Гніда з Козелецького будинку творчості та юнацтва.

Президент благодійного фонду Іван Чаус вручив  першу премію  ансамблю «Гармонія» Чернігівського колегіуму №11. Катерина Олешко, учениця Чернігівського ліцею № 22, отримала другу премію. А третє премія дісталася зовсім юній виконавиці Христини Полуян з Чернігівського обласного палацу дітей та юнацтва. Всі переможці фестивалю будуть офіційно запрошені на Міжнародний фестиваль авторської пісні на Голубих озерах та святкування незабутнього свята Івана Купала.

Софія Русова віддала своє життя за Україну, вона вірила у велике майбутнє свого народу. Вірила в те, що Україна стане вільною європейською Державою!


Фоторепортаж з урочистого вечора Віктора Кошмала.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.