Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 червня, 15:58:42

Відбулася презентація книг прилуцького історика-аматора Віктора Моренця

17.02.2016   18:25Агенцiя

Сьогодні в Чернігівській обласній бібліотеці ім. Короленка відбулася чергова презентація книг відомого прилуцького історика-аматора Віктора Моренця.

Відомого своїми працями з історико-біографічної документалістики періоду ЦР і здебільшого УНР. Цього разу було освітлено його праця«Сім спогадів визвольної війни» про визвольну війну українського народу проти московських окупантів в період 1917—1920 років та перший том праці автора в співавторсті з Романом Ковалем «Подєбрацький полк»Армії УНР.

Презентація була дуже цікава і пізнавальна. Містила нові факти з життя військових діячів армії УНР повязаних з українською академією в Падєбратах в Чехії, які були відображені в українських історичних архіва. В цілому автор здійснив аспектине документальне висвітлення теми крізь призму життя окремих людей тієї епохи. Але якихось узагальнень, глибинного аналізу фактів і подій не здійснив.

Його презентація як і праця залишила враження зібрання біографій і особистих задокументованих історичних реалій кожної персоналії без створення цілісної картини історичного процесу як на Чернігівщині, так і в Україні загалом. Також дослідник доволі негативно відізвався про історію козаччини, незваши її мало не найбільш спекуллятивним та міфотворчим напрямом історичних досліджень. Оскільки зараз нагальна потреба вивчення історії держави українського народу як нації в 20-му столітті. Забуваючи, що тактика московії з військового приєднання прикордонних територій бере початок ще у литовсько-московських війнах 16 століття. І саме козаччина є основою української державності, якщо не звертатися до Галицько-Волинського князівства(ще один підмурок нашої державності).

Стосовно того, чому активно недосліджується дана тематика в сучасній Україні дослідник частково правий в тому, що історія часто залишається лише надбанням окремих спеціалістів або інтузіастів. Але нетреба забувати й якість обслуговування дослідника в архіві і того факту, що для грунтовного дослідження певної тематики потрібна потужна наукова школа та фінансування видання результатів її діяльності.

Останні новини Чернігівщини

СБУ затримала російського інформатора, який розвідував дані для ракетних ударів і диверсій на кордоні

СБУ затримала російського інформатора, який розвідував дані для ракетних ударів і диверсій на кордоні 15:50

У ході багатоетапної спецоперації Служба безпеки затримала чергового ворожого агента, який збирав розвіддані щодо позицій ЗСУ та геолокацій критичної інфраструктури у Чернігівській області.

Укрпошта з 1 липня повертається до довоєнного графіку роботи і доставлятиме крупногабаритні посилки

Укрпошта з 1 липня повертається до довоєнного графіку роботи і доставлятиме крупногабаритні посилки 14:53

У більшості областей Укрпошта повернулася до довоєнного графіку роботи. Виключення складають тимчасово окуповані території Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, де робота здійснюється в індивідуальному порядку з огляду на поточну ситуацію.

Обстріли із артилерії та погрози бомбити лікарні: ситуація на прикордонні станом на ранок 30 червня

Обстріли із артилерії та погрози бомбити лікарні: ситуація на прикордонні станом на ранок 30 червня 14:42

Генеральний штаб ЗСУ розповів про оперативну ситуацію на північних кордонах України, зокрема, у Чернігівській області. Інформація подана станом на 6 ранку 30 червня 2022 року.

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів

Чернігівські гвардійці отримали від волонтерів 50 бронежилетів 09:38

Некомерційна організація ЛОК - Львівський Оборонний Кластер за фінансової підтримки компанії "N-iX" та за сприянням Юрія Хоменка передали військовослужбовцям Північного об’єднання Нацгвардії України 50 бронежилетів з пластинами 6 класу захисту.

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги

Захисники Чернігова: Обстріл ракетами по Чернігова став для мене сигналом «до зброї» замість бойової тривоги 09:25

Олег, ще до початку повномасштабного вторгнення росії, отримав досвід ведення бойових дій на Донбасі. Тому він не вагаючись пішов воювати за рідну Чернігівщину.