Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 17:00:52

У Чернігові виявили підземне святилище XVII - XVIII століття

16.01.2016   08:17

На Болдиних горах неподалік від Іллінської церкви археологи знайшли підземну споруду к. XVII - н. XVIII століття, імовірно йде у систему печер.

Дослідження проводилися влітку 2015 під керівництвом Володимира Руденка, головного у відділі печер НАІЗ «Чернігів Стародавній».

Він розповів, що про існування підземної споруди історики знали вже давно, проте вивчити його не мали можливості.

Ще в 1937 р. землю, на якій вона знаходиться, міська влада віддала під забудову, в 1951 р. на цій багатій археологічно-архітектурними пам'ятками території звели приватний будинок, а каплицю з тих пір використовували, як підсобне приміщення.

Колишній його власник категорично забороняв навіть оглянути споруду, але тепер у садиби новий господар, і він люб'язно погодився допомогти археологам.

Багато про нововідкритому спорудженні поки не відомо, в ньому провели тільки попередні дослідження.

У нього веде крута широкі сходи з округлим склепінням, вона спускається в зал центрального приміщення з 8 нішами по периметру стін. Висота стелі в кімнаті - 3,18 м, стіни викладені незвичайними цеглинами - вони довгі і плоскі, зал засипаний землею.

Далі з неї йде ще одна драбина, вже вузька і більш крута, Володимир Якович вважає, що це узвіз на галерею (підземний тунель), але напевно поки нічого не стверджує, так як прохід замурований.

Припущення вченого, про те, що споруда - каплиця перед входом в печери - не безпідставне. Аналогічне за розмірами й архітектурою святилище його експедиція знайшла біля входу в Новоантонієві печери.

- У тому, що споруда мала культове і похоронне призначення - сумнівів немає, - говорить Володимир Руденок. - Я думаю, що ця знахідка - частина великої системи підземних ходів і Троїцького ансамблю.

У наступному році історики планують вивчити каплицю детальней і все-таки дізнатися, що знаходиться за мурованою стіною.

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини