Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 17:20:07

У Сосницькому музеї О.П. Довженка була проведена година спілкування "Різдвяний настрій"

11.01.2016   13:54

У Сосницькому музеї О.П. Довженка була проведена година спілкування «Різдвяний настрій». Цього дня до музею завітали працівники Сосницького районного військкомату, учасники АТО та члени їх родин.

Спочатку гості прослухали тематичну екскурсію «Різдво у Довженковій хаті». Епіграфом до розповіді стали слова Олександра Довженка: «Народ лиш тоді досягає свого щастя, коли свято зберігає звичаї своєї старовини, свої прості характерні риси і свою незалежність».

Далі розповідь йшла про Різдвяні традиції українського народу, про те, як відзначали Різдво у родині Довженків, як Олександр Петрович згадував про це у «Зачарованій Десні». Були продемонстровані предмети, які використовувались під час святкування Різдва: ручну і ножну ступи, у яких товклося зерно пшениці на кутю, розтирали мак; Дідух – обжинковий сніп; Звізда – зображення Віфлеємської зірки, з якою ходили колядники.

А потім до хати завітали і самі «колядники» – учасники Сосницького народного аматорського колективу «Криниці». І зазвучали у стінах Довженкової хати величальні колядки, в яких прославлявся Ісус Христос, а також побажання щастя і благополуччя всім присутнім. Також артисти виконали колядку «Ой у пана хазяїна та на його дворі». Цю пісню записав Олександр Довженко від своєї матері Одарки Єрмолаївни у Москві в 1943 році разом з іншими народними піснями, які увійшли до збірника пісень «Наспівала мати», укладеного Віталієм Пригоровським та виданого 1995 року.

Справжній Різдвяний настрій запанував у Довженковій хаті, як і у часи Сашкового дитинства.

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини