Музей для дітей: передсвяткові майстер-класи та забави відбулися протягом грудня у музеї-заповіднику М. Коцюбинського
Грудень традиційно сприймається як місяць світлих передноворічних сподівань, період завершення давно початих справ і створення планів на майбутнє.
А цьогоріч багатьом учням чернігівських шкіл цей місяць запам’ятався ще і цікавими передсвятковими заходами у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського.
Протягом трьох тижнів у музеї працювала Майстерня Солодощів, заняття у якій відвідали сотні школярів. В ході веселих майстер-класів діти вчилися виготовляти медове печиво, яке в Україні за багаторічною традицією печуть до дня Святого Миколая. У ході занять діти мали змогу більше дізнатися про одного з найбільш шанованих у народі святих і традиції, які пов’язані з днем його вшанування. Після такої захопливої розповіді дітвора з особливим натхненням бралася до вирізання з тіста «миколайчиків», а потім і оздоблення їх солодкою глазур’ю.
Навчившись власноруч робити медяники, діти поверталися з музею не лише з гарним настроєм, але й з духмяним, гарно прикрашеним печивом та його детальним рецептом, аби вдома разом з усією родиною приготувати такі ж смаколики до свята.
Не оминули увагою і те, що під час грудневих святок молодь завжди збиралася на вечорниці. І саме про традиції андріївських вечорниць своїм одноліткам розповіли учні 9 школи, які під час заходу вдало змогли поєднати сучасність із старовинними народними звичаями.
Аромат медових пряників, гучні пісні та веселий дитячий сміх створили справжній святковий настрій, часточку якого отримав кожен відвідувач, який у ці дні побував у музеї, кожна дитина, яка стала продовжувачем смачної народної традиції, і, звичайно ж, увесь музейний колектив.
Уже за кілька тижнів музейна майстерня запросить свої маленьких відвідувачів на нові цікаві заняття.
Останні новини Чернігівщини
Резонансне вбивство поліцейського в місті Бахмач. Засуджено контролера Служби судової охорони 12:45
За апеляційною скаргою прокурора Чернігівської обласної прокуратури апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та постановив новий, яким 28-річного контролера Служби судової охорони в Чернігівській області визнано винним в умисному вбивстві (ч. 1 ст. 115 КК України).
На Чернігівщині росіяни поцілили в приватний житловий будинок: поліція документує наслідки 12:44
Ввечері 18 листопада росіяни вкотре атакували мирне населення м. Семенівка Новгород-Сіверського району.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:42
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
На Чернігівщині тривають пошуки зниклого неповнолітнього Ростислава Полєхіна 07:59
До пошуків 17-річного Ростислава Полєхіна максимально задіяні всі служби поліції Чернігівщини, працівники ДСНС, нацгвардійці, водолази, кінологи зі службовими собаками, громадськість. Для розшуку використовуються безпілотні літальні апарати та спецтехніка.
19 листопада: цей день в Україні і світі 07:58
День 1365 Російська агресія - Day 1365 Russian aggression