Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 6 березня, 13:19:49

Клуб авторської пісні "Трамонтана" відзначив своє 5-річчя

16.12.2015   10:55Агенцiя

Минулої неділі, 13 грудня, в Чернігівському літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. М. Коцюбинського відбувся великий бардівський концерт - своє 5-річчя відзначав Чернігівський клуб авторської пісні і поезії "Трамонтана".

ривітати його зі святом прийшли численні гості - автори-виконавці, поети, палкі шанувальники бардівської творчості. В їх числі був і голова Благодійного фонду імені Софії Русової, директор фестивалю "Авторська пісня на Голубих озерах" Іван Чаус. Він вручив клубові грамоту, побажав його членам здоров'я, щастя і творчих успіхів. Квіти для клубу, з найкращими побажаннями, залишила завідувач кафедри українознавства Чернігівського державного інститут економіки і управління Людмила Зіневич.

Власними піснями вітали "Трамонтану" відомі чернігівські барди Олександр Свириденко та Дмитро Нечай, талановитий автор і друг клубу з села Марківці Бобровицього району Юрій Гусарук. З Ріпкиського району на свято завітали Тарас Тарасенко з Любеча та"людина-оркестр" Сергій Хололеєнко з Горностаївки. Експресивні вірші читав чернігівський художник і поет Володимир Кравченко.

Від імені музею М. Коцюбинського вітальні слова, приправлені власними поезіями, виголосив науковий співробітник Олександр Мельниченко. Він же забезпечив і технічний супровід святкового заходу, за що трамонтанці були дуже вдячні.

Загалом у концерті, який тривав три години, взяло участь майже 20 авторів-виконавців і поетів. Усі дарували присутнім свої кращі твори. Юрія Гусарука, який нещодавно повернувся з АТО, запросили на сцену двічі. За другим разом він заспівав пісню, написану ним під враженням війни зі щирою вірою в перемогу.

Після концерту був великий святковий торт, прикрашений гітарою і нотами. П'ять свічок на ньому задула засновник і незмінний керівник клубу, журналістка Наталія Потапчук. За час існування "Трамонтани" вона на громадських засадах організувала і провела 75 (!) творчих заходів. Більша частина з них - це презентації творчості авторів-виконавців і поетів та зустрічі з цікавими творчими людьми. Все інше - 15 виїзних концертів (у тому числі, в обласній лікарні, обласному госпіталі для ветеранів, реабілітаційному центрі для учасників АТО), 8 концертів бардів з інших міст України, Білорусі та Росії, 7 музичних пікніків (це своєрідне "ноу-хау" клубу), організовані виїзди на фестивалі. На останніх барди і поети "Трамонтани" неодноразово ставали переможцями - дипломантами і лауреатами.

Перше засідання творчого об'єднання відбулося 11 грудня 2010 року в чернігівському Арт-клубі обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв. Після того в клуб потягнулися люди різних професій і різного віку, молодь і пенсіонери. Його активними членами стали вчителька іноземної мови Лілія Іванішина (авторка гімну і емблеми клубу), програміст Руслан Швед з дружиною Ольгою, архітектор і поетеса Олена Грицюк з родиною, комп'ютерний інженер Олександр Мороз, працівник одного з підприємств Чорнобиля Олександр Дем'яновський, поетеса Ірина Кулаковська, студент Ярослав Седячко, молода мама Анна Вірясова, поет Василь Буднік та багато інших. Своїми у клубі вважають і шанувальників авторської пісні, які постійно відвідують заходи творчого об'єднання.

За 5 років існування клуб "Трамонтана" подружився з рядом культурних закладів і установ Чернігова. Його авторів і виконавців радо приймають відділ мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Короленка, Арт-клуб обласного навчально-методичного центру культури і мистецтв, музей-заповідник М. Коцюбинського, військово-історичний музей - відділ Історичного музею ім. В.В. Тарновського та інші. Жодного разу клубові ніде не було відмовлено у приміщенні. Так само клуб не відмовляв на їх запрошення виступити. "Трамонтана" щиро дякує за співпрацю своїм партнерам і вважає, що без їхньої безкорисливої підтримки клуб міг би й не відбутися.

Заходи клубу авторської пісні проводяться виключно у вихідні, всі вони безкоштовні. На засіданнях завжди панує невимушена, доброзичлива атмосфера, в якій творчі люди знаходять розуміння і підтримку, розкриваються і надихаються на нові пісні та вірші. У час буремного, заполітизованого й не надто радісного сьогодення клуб для багатьох став віддушиною, острівцем миру, тепла, спокою і любові. З Днем народження, "Трамонтана"!

Олеся Соловей,
шанувальниця бардівської творчості

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 11:17

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 5 березня по 8:00 6 березня 2021 року.

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям

Пісенні вітання жінкам-військовослужбовцям 11:08

В обласному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 5 березня пройшли урочистості, присвячені Міжнародному жіночому дню.

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення

Очільники області зустрілися з жіночим активом Придесення 10:41

В обласній державній адміністрації відбулися урочистості з нагоди прийдешнього Міжнародного жіночого дня.

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка

Ніжин: оголошено конкурс на розробку візуалізації парку Шевченка 10:21

Ніжинською міською радою оголошено конкурс на розробку найкращої передпроектної візуалізації парку імені Тараса Шевченка. Конкурс триватиме упродовж 50 днів, до 23 квітня. У підсумку переможець отримає 100 тисяч гривень (з урахуванням статті 168 Податкового кодексу України).

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком

Чернігів: рекомендовані транспортною радою зміни міських автобусних маршрутів затвердив виконком 10:01

Зміни в мережі міських автобусних маршрутів загального користування, рекомендовані координаційною радою з питань організації транспортного забезпечення населення Чернігова на засіданні 4 березня затвердив виконком міської ради.