Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 2 березня, 23:05:41

У Батурині відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Територія талантів"

14.12.2015   10:15

Нещодавно вперше в історії Батурина, з метою виявлення найбільш талановитих і перспективних хореографічних колективів України та відкриття нових імен і талантів в галузі хореографічного мистецтва, в Батуринському будинку культури відбувся І Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва "Територія талантів — 2015".

Організатор проекту - танцювальний центр "Територія твого танцю" під керівництвом Ірини Баштан. Захід відбувся за підтримки депутата Чернігівської обласної ради Надії Петрівни Міклухо-Маклай, Батуринської міської ради та Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця».

Відгукнулися взяти участь у фестивалі 17 танцювальних колективів з восьми міст Чернігівської, Сумської, Київської та Житомирської областей. У фестивалі-конкурсі взяли участь учасники віком від 4 до 30 років.

Зібралося так багато бажаючих підтримати юних талантів.

Журі конкурсу представляли: заслужений діяч культури України, кандидат мистецтвознавства, професор кафедри хореографії Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв, головний балетмейстер державного академічного хору ім. Григорія Верьовки Шкоріненко Валерій; генеральний директор Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», заслужений працівник культури України Реброва Наталія; балетмейстер-постановник, керівник танцювального центру «Територія твого танцю», організатор фестивалю-конкурсу «Територія талантів - 2015» Баштан Ірина; методист – викладач вищої категорії Ніжинського училища культури і мистецтв ім. Марії Зіньковецької Марченко Микола.

Впродовж конкурсу поважне журі проглянуло 50 танцювальних номерів.

Щиро розчулив всіх присутніх виступ наймолодших (3-4 роки) учасників фестивалю - учнів студії сучасного танцю «Vivа» з м.Бахмач.

Окремі номери: «Сватання Голохвастова» (хореографічий колектив «Спалах», м.Ніжин), «Лемківська полька» (хореографічий колектив «Експресія», м.Ніжин) та «Щедрий вечір» (хореографічий колектив «Спалах», м.Ніжин) вразили глядачів своєю оригінальністю постановки, артистизмом, творчим задумом та костюмами.

Найвражаючим і приголомшуючим виступом фестивалю-конкурсу став номер «Ой синку, мій сину» у виконанні хореографічного колективу «Devant» (м.Ніжин), який змусив всіх присутніх аплодувати стоячи із сльозами на очах. Однозначно, на думку як і журі, так і глядачів, цей виступ абсолютно заслужено і справедливо отримав найвищу нагороду конкурсу— гран-прі, кубок та грошову винагороду.

На завершенні конкурсу було оголошено подяки всім керівникам танцювальних колективів, хто доклав зусиль і довів, що танець може розкрити душу, внутрішній світ кожного учасника, не дивлячись на вік.

Після хвилюючого дня всі учасники фестивалю, які так професійно продемонструвати свої таланти на славу України, мали можливість ознайомитися з найважливішою сторінкою її історії - Гетьманським Батурином.

Спільним рішенням організаторів, журі та учасників фестивалю стало - "Територія талантів" постійним місцем своєї прописки затверджує Батурин!

Останні новини Чернігівщини

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року

78 років пам’яті: у Корюківці згадували трагедію весни 1943 року 18:31

Майже вісімдесят років тому, за три дні – 1, 2 та 9 березня, Корюківка була повністю знищена карателями. Небачена жорстокість організаторів та виконавців каральної акції загубила тоді майже 7000 життів.

Виявлено 52 нових випадків COVID-19

Виявлено 52 нових випадків COVID-19 18:13

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 2 березня в області зафіксовано 52 нових випадки COVID-19.

Фотодокументальна виставка

Фотодокументальна виставка "Корюківська трагедія" - на вебсайті Державного архіву області 14:55

1 березня в Україні відзначається річниця Корюківської трагедії. На початку весни 1943 року нацистські війська повністю знищили це селище і вбили всіх його жителів, а це близько 7 тисяч осіб.

Парламент посилив покарання для телефонних терористів

Парламент посилив покарання для телефонних терористів 14:51

Верховна Рада ухвалила закон, який посилює кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці людей.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини