Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 14:54:17

У музеї М. Коцюбинського вшанували пам’ять жертв Голодомору

28.11.2015   10:36Агенцiя

25 листопада у літературно-меморіальному музеї-заповіднику М. Коцюбинського відбувся вечір-реквієм «Хто знав, хто вів смертям і втратам лік» з нагоди Дня пам’яті жертв Голодомору.

Події 1932-1933 років – це не лише жахлива сторінка української минувшини, адже їх наслідки відчуваються у нашій країні і досі. Саме тому проблема пам’яті про Голодомор, розуміння його передумов і наслідків особливо актуальна з огляду на події сьогодення.

Про ці трагічні роки в історії нашого народу сказано немало. Під час заходу глядачі мали змогу не лише більше дізнатися про злочини сталінського режиму з історичних довідок, але й переглянути документальний фільм «Великий злам» з циклу «Невідома Україна» та фрагменти художнього кінофільму «Голод-33», знятого за мотивами роману В. Барки «Жовтий князь».

По-особливому трагізм подій, що відбувалися у 30-х роках ХХ століття, знайшов своє відображення у літературі та музиці. І саме поезія і проза українських митців та потужні музичні твори Є. Станковича та М. Скорика справили на глядачів надзвичайне враження.

«Ніхто не має права забути!» - цією фразою ведуча заходу, завідуюча відділом музею Олена Сазонова акцентувала увагу присутніх на тому, що наш обов’язок – берегти пам’ять про мільйони українців невинно убієнних тоталітарним режимом, і в знак цього 28 листопада о 16.00 долучитися до всеукраїнської хвилини мовчання та акції «Запали свічку пам’яті».

Яскравим доповненням до сказаного під час заходу стала виставка бібліотечних матеріалів, переглянувши які присутні могли більше дізнатися про масштаби і наслідки Великого Голоду на теренах нашої Батьківщини.

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.